برای قدم زدن و پیاده‌روی در مسیری بهشتی آماده‌اید؟ مسیری میان جنگل و آبشار که گویی زمانتان را در بهشت سپری می‌کنید. لفور همان تصویر بهشت در سوادکوه مازندران است که می‌تواند به رویای شما رنگ واقعیت ببخشد. جنگل بکر لفور  با داشتن انبوه درختان، آبشارها، چشمه سارها و رودها، زیباترین چشم‌اندازهای طبیعی منطقه را دارد و در بهار و تابستان، مسافران و طبیعت گردان بسیاری را به سمت خود جذب می‌کند.
قدم زدن در جنگل‌های هیرکانی که حدود ۴۰ میلیون سال قدمت دارند قطعا سفر به سوادکوه مازندران را جذاب‌تر می‌کنند. اگر طبیعت گرد و ماجراجو هستید و علاقه به کشف جاذبه‌های بکر دارید لفور بهترین انتخاب شما خواهد بود.

لفور تا آبشار

در جنگل لفور حدود ۲ ساعت پیاده‌روی میان درختانی چون راش، ممرز، لیلکی، انجیلی، ازگیل و …  را خواهید داشت. پس از این پیمایش سبز به هفت آبشار می‌رسید و می‌توانید با آرامش مطلق استراحت کنید.
اگر آمادگی جسمانی ندارید خطراتی چون گرفتگی عضلات شما را تهدید خواهد کرد چون هنگام بارندگی زمین لغزنده بوده و احتمال لیز خوردن شما زیاد می‌شود پس حتما باتون همراه خود داشته باشید. برای دسترسی به هفت آبشار هم نیاز به لیدر خواهید داشت مگر محل را به خوبی بشناسید.
بهترین زمان برای بازدید از جنگل لفور و هفت آبشار از اردیبهشت تا انتهای شهریور است. البته پاییز هم زیبایی‌های خاص و منحصر به فرد خودش را برای نمایش دارد.
برای دسترسی به لفور بعد از گذر از فیروزکوه و پل سفید به شیرگاه بروید. مسیر جنگل در راستای جاده سد البرز است و از سد البرز نزدیک دو ساعت جاده خاکی پیش روی شماست.

برای شرکت در تورهای یکروزه لفور تا هفت آبشار، با بچه‌های پشتیبانی چمدونم در ارتباط باشید و یکی از بهترین تورهای سفر را تجربه کنید. سفری منحصربه‌فرد و فراموش نشدنی به سبک چمدونم که قطعا در ذهنتان برای همیشه به یادگار خواهد ماند.