آبشار سیاه تاش املش در ۲۰ کیلومتری شهر و نزدیک به روستای رانکوه قرار دارد. این آبشار با ۵۰ متر ارتفاع و دیواره‌های سنگی که آبشار را احاطه کرده‌اند چشم‌انداز زیبایی پدید آوروده و به یک مکان ایده‌آل جهت کمپ و گردش طبیعت‌گردان تبدیل گشته است. برای بازدید از این جاذبه طبیعی و پدیده زیبا کافیست کمی خون ماجراجویی در رگ‌های شما جاری باشد. اگر هم امکان ماجراجویی ندارید اصلا جای نگرانی نیست، می‌توانید در تور طبیعت‌گردی گیلان شرکت کرده و از این آبشار بازدید کنید. شنا و کوهنوردی از جمله تفریحاتی هستند که می‌توانید در این منطقه انجام دهید خصوصا فصل تابستان که اطراف آبشار سیاه تاش پر از کوله‌گرد و طبیعت گردانی می‌شود که برای فرار از شلوغی‌ها چند روزی تصمیم به استراحت دارند.

مناطق دیدنی رانکوه

اگر ماجراجو باشید امکان ندارد بازدید از جاهای دیدنی رانکوه املش را در برنامه گردشگری خود نگنجانید. مسافرانی که تور طبیعت‌گردی را انتخاب می‌کنند حتما در سفر به رانکوه از این آبشار رویایی نیز بازدید می‌کنند. با گشت زدن میان طبیعت آبشار سیاه تاش می‌توانید رنگ‌هایی از طبیعت را ببینید که در هیچ جعبه مدادرنگی ندیده بودید. با گذر از درختان سربه فلک کشیده و تماشای پرندگان مناظری چشم‌نواز به چشمان خود هدیه کنید. آبشار سیاه تاش در ۲۰ کیلومتری شهر املش در بخش رانکگوه واقع شده است و با داشتن آب زلال و درخشان به میهمانانش خوشامد می‌‎گوید. این ابشار با داشتن ۵۰ متر ارتفاع و داشتن دیواره‌های سنگی جذابیت بسیاری نزد گردشگران دارد.

شنا، پرنده‌نگری و کوهنوردی از جمله تفریحات هیجان‌انگیزی هستند که می‌توانید انجام دهید. پیشنهاد می‌کنیم بعد از لذت بردن از این جاذبه‌های طبیعی حتما سری هم به روستای رانکوه بزنید و از این دهکده کوهستانی هم دیدن کنید.

اگر از آبشار سیاه تاش دیدن کردید حتما بازدید از جاهای دیدنی رانکوه املش را هم در برنامه گردشگری خود قرار دهید. برای اقامت در املش هم جای نگرانی نیست چون اقامتگاه‌های بومگردی شهر و روستای اطراف املش، آماده میزبانی از مسافران استان همیشه سبز گیلان هستند. شما می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن چمدونم انواع اقامتگاه‌های موجود در استان گیلان را بررسی و اقامتگاه مورد نظرتان را رزرو کنید.