بازار رشت از محبوب‌ترین بازارهای سنتی ایرانی که رنگ و بویش با دیگر بازارهای ایرانی فرق دارد و عمیق در دلتان جا خوش می‌کند. گشت و گذار در این بازار رنگارنگ و تازه به حدی دلنشین و هیجان‌انگیز است که می‌تواند ذهن شما را نسبت به تمام بازارگردی‌ها در ایران  تغییر دهد. تنوع بالای محصولات، تازه بودن و کیفیت آنها نیز باعث شده است تا بازار سنتی رشت از محبوبیت بسیاری نزد گردشگران برخوردار شود و هرساله افراد بسیاری را به سمت خود بکشاند.

بازار روز رشت چه روزی است

بازار رشت که بزرگترین بازار روباز ایران نیز شناخته می‌شود در مرکز شهر قرار گرفته و نقش بسیار مهمی در اقتصاد، تجارت و فرهنگ شهر رشت گیلان ایفا می‌کند. حال و هوای خرید از بومی‌هایی که اجناس تازه و با کیفیت خود را به فروش می‌رسانند حال دلتان را خوب کرده و برای چند ساعتی از تمام دغدغه‌ها دور می‌کند. فضای بازار با آن همه رنگ و آن همه جنس که توسط مردم رشت و همچنین روستاهای دور و نزدیک به فروش می‌رسد باعث شده است تا هرساله هزاران مسافر و گردشگر از بازار و زیبایی آن بازدید کنند. محصولات تازه تنها دلیل جذاب بودن بازار نیستند، کافیست پایتان به ابتدای بازار کشیده شود چون از همان ابتدا با صدای همهمه خریداران و فروشندگان ناخودآگاه به سوی بازار جذب خواهی شد.

ساعت کاری

با سروصداهایی که به گوش رسید وارد بازار می‌شوید و اینجاست که جادوی بازار رنگارنگ رشت شما را در خود نگاه میدارد. سپس وارد دنیای دلنشینی از رنگ‌ها و آوازها خواهید شد. شنیدن لهجه‌های شیرین رشتی، تالشی، تریک و گیلکی که از گوشه کنار بازار به گوش می‌رسد شما را ساعت‌ها از نگرانی‌ها و روزمرگی‌های زندگی دور می‌کند.  بازار هیجان‌انگیز در اینجا تمام نمی‌شود و پس از گشت و گذار شما را به شکم‌گردی دعوت می‌کند. بخش بزرگی از جذابیت  این بازار در شکم‌گردی آن خلاصه می‌شود. هرچند شنیدن نام رشت شما را یاد غذاهای لذیذ و رنگارنگ تازه گیلانی می‌اندازد پس در بازار با خیال راحت انواع و اقسام غذاها که با مواد غذایی تازه و به صورت روزانه تهیه می‌شود را نوش‌جان کرده و بازارگردی‌تان را تکمیل کنید.

اگر در بازار بودید و هوای رشت بوی باران داشت از خوردن لقمه‌های نان و پنیر و گردو در کنار سیر تازه و … غافل نشوید در غیر این صورت کلاه بزرگی سرتان خواهد رفت. برای آشنایی بیشتر با دیگر جاذبه‌های گردشگری و طبیعی رشت گیلان، مجله چمدونم را دنبال کنید. همچنین برای داشتن اقامتی منحصربه‌فرد، از تیم پشتیبانی چمدونم کمک بگیرید.