پارک‌های جنگلی از دیدنی‌ترین و جذاب‌ترین جاذبه‌های طبیعی و گردشگری در جهان هستند. کشور ایران نیز از این قائده مستثنی نبوده و دل خود خصوصا در نواحی شمالی، پارک‌های جنگلی بسیاری دارد. یکی از پارک‌های جنگلی زیبا در ایران پارک جنگلی ماسوله است.
پارک جنگلی ماسوله از مهم‌ترین سایت‌های ایرانگردی و جهانگردی (میان کشورهای خاورمیانه) است و با داشتن کوهستان و جنگل‌های پوشیده از درختان تنومند، از دیدنی‌ترین جاذبه‌های طبیعی ایران شناخته می‌شود. این پارک جنگلی علاوه‌ بر ایجاد کردن فضایی عالی جهت تفریح گردشگران و مسافران، با احداث پارک به حفظ محیط زیست و گونه‌های مختلف گیاهی و درختان نیز کمک بسیاری کرده است.
گونه‌های گیاهی مختلف در پارک جنگلی ماسوله را انواع درختان راش، ممرز، توسکا، فندق همچنین گیاهان و علف‌های دارویی تشکیل می‌دهند. همچنین وجود امکانات رفاهی در منطقه باعث شده تا گردشگران زیادی از آن بازدید کرده و چند ساعتی اتراق کنند.

ماسوله

این پارک زیبا از مهم‌ترین سایت‌های ایرانگردی شناخته می‌شود و به دلیل طبیعت رویایی و همچنین دیدنی‌های ماسوله، سالانه از میهمانان بسیاری میزبانی می‌کند. جاذبه‌های دیدنی ماسوله با آن معماری خانه‌ها، غذاهای خوشمزه، مردمان مهربان و از همه مهم‌تر سوغات ماسوله، مسافران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. همچنین مسافرانی که توسط تورهای یک روزه ماسوله از منطقه و جاذبه‌های اطراف آن بازدید می‌کنند. ویژگی‌های سنتی بناهای ماسوله با آن معماری خاص و زیبا در کوهپایه بنا شده و چشم‌انداز انها به صورت پلکانی از کوه به دره است.

چنانچه تمایل به گشت و گذار در ماسوله دارید می‌توانید با کمک تیم پشتیبانی چمدونم در تورهای یک روزه ماسوله ثبت‌نام کنید و سفری دلچسب داشته باشید. همچنین برای آشنایی بیشتر با جاذبه‌های دیدنی منطقه، پیشنهاد می‌کنیم راهنمای سفر به ماسوله چمدونم را مطالعه فرمایید. شرکت در تور ماسوله گیلان یکی از لذت‌بخش‌ترین پیشنهادات ماست چراکه با شرکت در همین تورها می‌توانید چند ساعتی در پارک جنگلی وقت بگذرانید و از شنیدن صدای طبیعت لذت ببرید.