کشتی تفریحی میرزا کوچک‌ خان در سال ۱۹۷۱ در کشور ژاپن ساخته و در سال‌های اخیر برای اهداف گردشگری در دریای خزر به کار گرفته شده است. کشتی میرزا کوچک‌ خان اولین کشتی شناور در دریای خزر است و با امکانات و تجهیزات پذیرایی و اقامتی، از میهمانانش میزبانی می‌کند. این کشتی می‌تواند بین استان‌های ساحلی و خارجی تردد کرده و اقامتی همانند هتل های ۴ ستاره را برای مسافرانش فراهم آورد. اگر به دنبال تجربه‌ای منحصر به فرد بر آب‌های خزر هستید یک شب اقامت در این کشتی تفریحی می‌تواند نیازتان را برآورده سازد. هزینه اقامت یک شب در کشتی تفریحی میرزا کوچک‌ خان بر روی آب‌های دریای خزر از ۲۲۰ تا ۲۵۰ هزار تومان است.

کشتی میرزا کوچک خان انزلی

این کشتی تفریحی مسافری در سال‌های اخیر برای توسعه گردشگری دریایی در دریای خزر به کار گرفته شد. چرا که میرزا کوچک خان اولین شناور تفریحی در دریای خزر بوده که با هدف گردشگری دریایی وارد این عرصه شده است. این کشتی تفریحی گواهینامه دریانوردی از مراجع ذی صلاح را دارد و با امکانات و تجهیزات اقامتی و پذیرایی، آماده میزبانی از میهمانان علاقه مند به تجربه شب مانی در دریای خزر است. کشتی میرزا کوچک خان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی وارد صنعت گردشگری شد. به همین دلیل برای سفرهای دریایی فرصت جذابی به حساب می‌آید. اگر شما هم علاقه‌ به داشتن تجربه سفر دریایی در استان گیلان را دارید؛ کشتی مسافربری میرزا کوچک خان استاندارهای بین المللی شناوری را دریافت کرده و آماده میزبانی از شماست.

درباره کشتی تفریحی

کشتی مسافرتی تفریحی میرزا کوچک خان در سال ۱۹۷۱ در ژاپن ساخته شده و با داشتن ۵ طبقه، ۲۶ کابین درجه یک و دو و با گنجایش تقریبا ۲۵۰ مسافر فعالیت خود را آغاز کرده است. این کشتی تفریحی بین استان‌های ساحلی و خارجی تردد می‌کند و مرکز اقامتی آن در حد هتل ۴ ستاره است. مهم‌ترین هدف فعال شدن این کشتی تفریحی مسافرت‌ها بین سواحل گیلان و سایر استان‌های ساحلی شمال کشور و فراهم شدن زمینه سفرهای دریایی به کشورهای حاشیه خزر است. این کشتی در بنادری چون انزلی، آستارا و کیاشهر اسکله داشته و در آنها پهلو می‌گیرد. کشتی میرزا کوچک‌ خان بندر انزلی فرصتی ایده‌ال برای سفرهای دریایی جذاب است و تجربه آن به تمام گردشگران و ماجراجویان پیشنهاد می‌شود.
کشتی میرزا کوچک‌ خان تنها در تابستان با سفرهایی ۴ ساعته در ۱۰ مایلی از سواحل استان گیلان فعال است. این سفرهای‌ کوتاه عموما پنجشنبه ‌شب‌ها برای عموم مردم و از ساعت ۲۰ تا ۲۴ برگزار می‌‌شود. با حرکت کشتی، گروه موسیقی شروع به نواختن کرده و فضای بسیار مطلوب و شادابی را برای مسافران و گردشگران به وجود می ‌آورد و تا پایان دریانوردی نوای موسیقی همچنان در فضای کشتی طنین می‌اندازد. برای آشنایی با دیگر جاذبه‌های تفریحی و گردشگری منطقه، به راهنمای سفر به بندر انزلی چمدونم مراجعه کنید.