از دیدنی ترین جاذبه های طبیعی استان گیلان می توان به پارک جنگلی گیسوم اشاره کرد. جنگلی که در نوع خود بی نظیر بوده و به دلیل اتصال دو نعمت بزرگ مثل دریا و جنگل، رهگذران و مسافران را خیره و جذب می کند. گیسوم به عنوان منطقه ساحلی گردشگری، با وجود درختان عظیم و سبز تونلی را بوجود آورده است که شما را از این تونل یا دالان بهشتی به سمت دریای خزر هدایت می کند. اگر از آن دسته عاشقان رانندگی باشید گذر از جاده و جنگل گیسوم می تواند رانندگی در جاده رویاهایتان باشد.

درواقع جنگل گیسوم نقطه اتصال به دریاست. چه چیزی جذاب‌تر از اینکه در جنگل رویایی گیسوم راه بروید و به دریا برسید. اینجاست که رنگ‌های سبز و آبی دست در دست یکدیگر داده و شما را جادو می‌کنند. این زیبایی‌ها خاطره سفر به گیسوم را به یاد ماندنی‌تر کرده و در ذهنتان تا ابد حک می‌کند. جاده‌ای که به جنگل گیسوم می‌رسد به اندازه‌ای زیباست که شما را گویی از دالان بهشت رد می‌کند. زمانیکه در جاده گیسوم قدم می‌زنید درختان سبز به شما خوشامد گفته و هوای خنک صورتتان را نوازش می‌کند. برای کسی که عاشق رانندگی باشد این جاده رویایی بهشت را تداعی کرده و می‌تواند رویایی‌ترین جاده عمرشان باشد.

پوشش گیاهی متنوع جنگل گیسوم علاقه‌مندان به گیاهشناسی را جذب می‌کند. ساحل شنی هم از دیگر جذابیت‌های گیسوم است و زیبایی‌منحصربه‌فرد آن طبیعت‌گردان بسیاری را سمت خود می‌کشاند. وقتی با پای برهنه روی شن‌های ساحل قدم بزنید حسی زیبا و به یاد ماندنی در ذهن شما ایجاد می‌شود که لذت آن تنها با لمس کردن بوجود می‌آید.

امکانات گیسوم

پارک جنگلی گیسوم با امکاناتی مانند پارکینگ، وسایل بازی کودکان، ورزشگاه ،اردوگاه،پلاژ،هتل، مناطق پیک نیک،کمپینگ طبیعی، مسیرهای پیاده‌روی، مجموعه فضاهای جنگلی باقیمانده در ناحیه شرقی ،جنگل شمشاد و موزه ی طبیعی گل و گیاه، ساعاتی خاطره انگیز را برای مسافران فراهم کرده است. برای آشنایی با دیگر جاذبه‌های دیدنی و تفریحی منطقه، مجله چمدونم را بررسی کنید.

آدرس: گیلان، اسالم، ۱۸ کیلومتری جاده تالش به بندر انزلی