پارک جنگلی سراوان از قدیمی ترین های استان گیلان است و به دلیل وجود گونه های متنوع گیاهی نه تنها در ایران بلکه در جهان نیز کم نظیر است. یک آبگیر کوچک و فوق العاده زیبا در ابتدای ورود به پارک جنگلی نظر شما را جلب می کند. همچنین داخل پارک جنگلی سراوان موزه میراث روستایی نیز قرار دارد که می تواند برای علاقه مندانش جذاب باشد. سراوان یکی از زیباترین پارک های جنگلی ایران و استان گیلان است.

سراوان گیلان

سراوان طبیعتی فوق‌العاده زیبا و رویایی دارد به همین دلیل عاشقان طبیعت جذب آن می‌شوند. وجود زمین پینت‌بال یا دریاچه دیدنی سراوان نیز باعث شده تا این پارک جنگلی به یکی از قطب‌های گردشگری شهر رشت تبدیل شود. وجود دریاچه سراوان  در پارک جنگلی، از هر چیزی جذاب‌تر و حیرت‌انگیزتر است. چراکه در ابتدا با دیدن دریاچه احساس می‌کنید سطح آن پوشیده از چمن است. به همین دلیل قایق‌سواری در سراوان حس دلنشینی به شما منتقل می‌کند.

قدم زدن در جنگل، گوش دادن به صدای طبیعت، رقص برگ درختان، آواز پرندگان و صدای دلنشین آب تنها بخش کوچکی از جذابیت گردش در سراوان هستند. گذر از جاده‌ای که به پارک جنگلی سراوان می‌‌رسد، گذر از بهشت را در ذهن شما تداعی می‌کند. خلاصه در این منطقه همه چیز در دست یکدیگر می‌دهند تا شما روز عالی داشته باشید.
از امکانات داخل پارک جنگلی می‌توان به سرویس‌بهداشتی، آلاچیق، کباب‌پز، سطل زباله، محوطه بازی کودکان و زمین پینت‌بال اشاره کرد. همچنین  موزه میراث روستایی داخل محوطه با آن معماری یکصدساله که شیوه زندگی روستایی را برای بازدیدکنندگان تصویرسازی کرده است از جذابیت‌های دیدنی پارک جنگلی شناخته می‌شود.

اجاره ویلا در پارک جنگلی سراوان

در رشت اصلا نگران اقامت نباشید. چرا که چمدونم، با داشتن انواع خانه های روستایی، ویلاها و سوییت ها، امکان انتخاب را برای شما راحت کرده است. کافیست برای بررسی تمامی موارد، اپلیکیشن چمدونم را نصب کنید و بعد از انتخاب یکی از موارد، مراحل رزرو آن را براحتی انجام دهید. همچنین شما می‌توانید با کمک تیم پشتیبانی، اقامتگاه مورد نظرتان در رشت را رزرو کنید و تجربه‌ای تازه رقم بزنید.

بهترین زمان بازدید از این پارک جنگلی بهار و تابستان است اما انبوه درختان محوطه در هر فصل شکل تازه‌ای به خود می‌گیرند که می‌تواند برای علاقه‌مندانش جذاب باشد.
بهار و تابستان : سرسبزی و آب و هوای عالی و بی‌نظیر
پاییز: برگ های رنگارنگ درختان
زمستان: بارش برف و سرما و سپیدی زمستان

آدرس پارک جنگلی سراوان رشت

گیلان، ۱۷ کیلومتری شهر رشت