روستایی در۳ کیلومتری شهر چابکسر. جایی که دریا، کوه و جنگل روحتان را نوازش می کند. می توان گفت این روستا یکی از زیباترین های استان گیلان شناخته شده و مسافران زیادی را به سمت خود جذب می کند. وجود کلبه های چوبی در جنگل های سرولات که اقامت را برای شما رویایی می کند. همچنین فعالیت رستوران هایی چون خاله مرضیه (باغ آرامش) و خاور خانوم که طرفداران غذاهای گیلانی و شکم گردی را راهی چابکسر و روستای سرولات می کند. سرولات همه چیز را با هم دارد و شما می توانید در کنار طعم و بوی غذاهای محلی گیلانی، در کلبه های چوبی اقامت کنید و از دیدن تمام مناظر که شبیه به کارت پستال مقابل چشمان شما نقش می بندند لذت ببرید.

روستای سرولات در فاصله ۳ کیلومتری چابکسر و در میانه کوه‌های بلند البرز قرار دارد. روستایی با چشم‌انداز رویایی، رستوران‌ها، غذاهای محلی، سوغات هیجان‌انگیز و … بر فراز یک دره و میان دو رود آچیرود و کورئه. چه روستایی جذاب‌تر از این می‌شود با این توصیفات پیدا کرد؟
روستای سرولات همانند دیگر ییلاق‌های شمال ایران خیلی سرد و طاقت فرسا نمی‌شود و می‌توان گفت روستایی ۴ فصل است. اما بهار و تابستان زمانی که انواع رنگ‌های سبز با یکدیگر ترکیب می‌شوند بهترین زمان بازدید از این روستای نقاشی شده به حساب می‌آیند. در این فصل‌ هوا بسیار خنک و دلنشین می‌شود. ترکیب عطر شکوفه‌های باغ مرکبات و جوانه‌های چای با این هوای دلنشین هم قطعا هوش را از سرتان می‌برد.

سوغات سرولات را انواع ترشی‌های محلی، لواشک‌ها و آلوچه‌های ترش، کلوچه، نان سنتی، چای، پرتقال و آب‎‌پرتقال‌های آماده، رب انار و آلوچه، عروسک‌های بافتنی، شال و رودوشی، لوازم حصیری، لوازم چوبی و… تشکیل می‌دهند. می‌توان گفت این مواردی که عنوان کردیم جز بهترین سوغات و صنایع دستی روستای سرولات هستند و طرفداران بسیاری هم دارند.

 اجاره ویلا در سرولات

به دلیل وچود انواع خانه‌های محلی، ویلاها همچنین کلبه‌های چوبی، پیدا کردن یک خانه مناسب جهت اقامت در این روستا، اصلا کار سختی نیست. شما با یک جستجوی ساده در اپلیکیشن چمدونم می‌توانید بهترین خانه روستایی یا ویلای مدرن را با توجه به بودجه و سلیقه خودتان رزرو کنید و از سفرتان به این روستای بهشتی نهایت لذت را ببرید. همچنین برای تکمیل کردن مراحل رزرو می‌توانید از تیم پشتیبانی چمدونم که پا به پا همراه شما هستند کمک بگیرید. برای آشنایی بیشتر با دیگر جاذبه‌های منطقه نیز به مجله چمدونم مراجعه کنید.

آدرس: گیلان، چابکسر، ۳ کیلومتری جنوب چابکسر