حرم مطهر رضوی از مهم ترین و پربازدیدترین بناهای مذهبی مسلمانان در شهر مشهد است و سالانه از زائران داخلی و خارجی بسیار زیادی میزبانی می کند. شهر مشهد همواره به عنوان شهر مذهبی مورد احترام بوده و به دلیل وجود حرم مطهر هر زمان از سال مسافران زیادی را به خود می بیند. همچنین کلمه مشهد مخفف مشهدالرضا یعنی محل شهادت امام رضا (ع) است. در هر زمان از سال که مسافر شهر مشهد باشید، حرم امام را مملو از زائرانی می بیند که برای زیارت گرد هم آمده اند.
می توان گفت اصلی ترین جاذبه دیدنی، زیارتی و گردشگری در شهر مشهد همین حرم مطهر است و شما در هر زمان از سال که از حرم امام رضا بازدید کنید حالتان دگرگون می شود. به امید حق

حرم مطهر علی بن موسی الرضا علیه السلام (حرم امام رضا)

امام هشتم شیعیان در روز آخر ماه صفر  سال ۲۰۳ هجری قمری به دست مامون پسر هارون الرشید، به شهادت رسید. طبق منایع تاریخی مکانی که پیکر امام رضا در آن به خاک سپرده شده در اصل یک روستای کوچک به نام سناباد بوده که حاشیه شهر توس قرار داشته است. این روستای کوچک امروزه به مشهد الرضا معروف شده و شهر توس در حاشیه آن قرار دارد.
حرم امام رضا از مهم ترین بناهای مذهبی ایران به شمار می رود و سالانه بیش از ۲۰ میلیون زائر را از اقصی نقاط جهان میزبانی می کند. حرم مطهر امام رضا بعد از مسجد الحرام و مسجد النبی، از مهم ترین بناهای مذهبی مسلمانان شناخته می شود.
آدرس: خراسان رضوی، مشهد، خیابان امام رضا، بلوار حرم، زیرگذر حرم