همیشه در زمان سفر همراه داشتن برخی لوازم به شدت ضروری بوده و از اهمیت بیشتری به نسبت دیگر ابزارها برخوردار است. گاهی پیش آمده است که بی خود و بی جهت بار اضافی همراه خود برده ایم بدون اینکه کوچکتری استفاده ای از آنها داشته باشیم. در عوض برای داشتن سفری مطمئن نیاز داریم برخی از لوازم بدرد بخور را همراه کنیم با این حال که در طول مسافرت یادمان می افتد که چرا هیچدام از آنها را همراه خود نداریم. شاید تا به امروز به اهمیت همراه داشتن لوازم ضروری سفر فکر هم نکرده باشید؛ اما این بار برای داشتن سفری مطمئن و بدون دردسر همراه شماییم تا یک سری لوازم را مرور کنیم تا شما هم از حضور آنها در سفرتان بهره ببرید و به خوبی درکشان کنید. قطعا وسایلی که به آنها در زمان سفر فکر می کنید ممکن است به اندازه موراد ثبا شده ما حائز اهمیت نباشند؛ پس همراه ما در این مطلب از چمدونم، چند مورد مهم را عنوان می کنیم تا به موضوع ضروری بودن آنها بتوانید پی ببرید.

لوزام ضروری سفر

یک لیست از ضروری ترین وسایل سفر تهیه کنید. ما در رابطه با وسایل سفر با ماشین شخصی و تجهیزات جانبی سفر توضیحاتی ارائه خواهیم کرد.  شما از این دو لیست می توانید برای جمع کردن وسایل سفر با اتوبوس خود نیز استفاده کنید. با این کار نقش حیاتی در راحتی و آسایش در طول سفر را به خوبی درک خواهید کرد.

در ابتدا کفش مناسب به پا کنید. اکثر افرادی که عاشقان سفر هستند و ماجراجویی می کنند؛ قدم زدن در مقصد را هم به همان اندازه دوست دارند تا بتوانند با این کار هم از جاذبه‌های شهر دیدن کنند هم ماجراجویی داشته باشند. مخصوصا وقتی در مسافرت و یک جای خوش آب و هوا هستیم این حس علاقه به پیاده روی در ما افزایش پیدا می کند. بنابراین تمرکز بر تهیه یک کفش خوب و راحت برای استفاده در سفر بسیار مهم است. استفاده از یک کفی و جوراب مناسب نیز در کنار استفاده از کفش خوب توصیه می شود. برای مکان های راحت تر، مانند سواحل نیز استفاده از دمپایی را به شما پیشنهاد می کنیم. در صورتی که سفر شما با وسیله شخصی انجام نمی شود و برای سفر خود گزینه خرید بلیط هواپیما یا قطار را در نظر گرفته اید به یاد داشته باشید که اهمیت همراه داشتن کفش خوب دوچندان می شود. چرا که احتمالا مجبور هستید بیشتر از پای خود برای قدم زدن استفاده کنید. پس همراه داشتن یک کفش خوب و با کیفیت را در لیست لوازم ضروری سفر قرار دهید.

کفش مناسب سفر

سفری مطمئن با یک کوله پشتی راحت

همراه داشتن یک کوله پشتی خوب بسیار مهم است. چرا که کوله پشتی قرار است جور وسایل دیگر شما را نیز بکشد و از آن ها مراقبت کند. این کوله پشتی حتی باید مراقب باشد که آسیبی به سلامت جسم و بدن شما وارد نکند. در مجموع در استفاده از وسایل سفر و انتخاب آن ها مهمترین نکته این است که چه چیزی به کار شما خواهد آمد و نیاز شما را برآورده می کند. کوله ها از مهم ترین لوازم ضروری سفر هستند و گشت و گذار را برای شما راحت می سازند. پس در انتخاب یک کوله مناسب بسیار دقت کنید.

کوله پشتی سفر

کیف کمری همراه داشته باشید

همانطور که می دانید پول و مدارک شما از مهم ترین لوازم ضروری سفر هستند و بدون آنها امکان سفر برای شما فراهم نیم باشد. به همین دلیل برای قرار دادن پول و مدارک به یک جای امن نیاز دارید. شاید قرار دادن این موارد در چمدانی پرحجم با یک قفل ایمن گزینه بسیار مناسبی باشد اما از آنجایی که این چمدان قرار نیست در طول سفر همیشه همراه شما باشد، گزینه کاملا مناسبی به شمار نمی رود. اگر مایلید که مدارک و پول شما دائما در کنار شما باشند می توانید از کیف های کمری با درب زیپی استفاده کنید. پول خود را به هیچ وجه در کیسه های پلاستیکی یا در جیب خود قرار ندهید.

کیف کمری

سفری مطمن با همراه داشتن قفل مسافرتی

تحت هیچ شرایطی وسایل مهم و یا حتی غیر مهم خود را بدون استفاده از قفل های مسافرتی رها نکنید. وقتی که وسایل خود را در هتل یا مسافرخانه می گذارید و می روید و یا وقتی که بار خود را در هواپیما قرار می دهید حتما از این قفل های مسافرتی استفاده کنید تا از ایجاد مشکلات بعدی جلوگیری شود. قطعا اگر اتفاقی برای وسایل شما در سفر بیافتد بسیار ناخوشایند است و حتی می تواند تمام سفر شما را به تباهی بکشاند. بنابراین شرط عقل است که احتیاط کنید و قفل مسافرتی را به عنوان یکی از ضروری ترین وسایل سفر به همراه داشته باشید.

آداپتر و تبدیل های ضروری همراه خود داشته باشید. برای داشتن سفری مطمئن سعی کنید آداپترهای همه کاره و تبدیل های ضروری و مورد نیاز خود را به همراه داشته باشید. گاهی ممکن است همه چیز وابسته به یک درصد شارژ باتری باشد. گذشته از این چیزی که هر کسی را به وحشت می اندازد هشدار پایان انرژی باتری وسایل الکترونیکی مورد نظر ماست. از آنجا که همه وسایل الکترونیک شارژی نیستند بهتر است به آداپتورهای همه کاره نیز مجهز باشید.

اگرعکاس هستید و دوست دارید تصاویر را به خوبی ثبت کنید حتما یک دوربین حرفه ای همراه خود داشته باشید. در غیر این صورت پیشنهاد می کنیم از گوشی همراه خود برای عکاسی بهره ببرید و از حمل دوربین اضافه بپرهیزید. پس اگر عکاس نیستید و وسواس به خصوصی در مورد استفاده از یک دوربین کاملا حرفه ای ندارید یک گوشی هوشمند با دوربین با کیفیت کار شما را راه می اندازد. اما همه چیز که کیفیت دوربین نیست. ممکن است شارژ باتری تلفن همراه شما بر اثر عکاسی به پایان برسد. در این صورت نه تلفن خواهید داشت و نه دوربین. خوب هر مشکلی راه حلی دارد. پاور بانک یا همان شارژرهای همراه در این شرایط به داد شما خواهند رسید. یک شارژر همراه با ظرفیت مناسب تهیه کنید و بدون هیچ نگرانی از حمل دوربین جداگانه صرفه نظر کنید.

عکاسی در سفر

برای سفر به نقاط سرد نیاز دارید که از لباس زیر گرم استفاده کنید. لباس زیر گرم و مناسب کلید حل مشکل مقابله با سرماست. اگر به منطقه سردی سفر می کنید و یا اگر در مجموع از سرما فراری هستید، به جای حمل کردن لباس های سنگین و زیاد برای حفظ گرمای بدن از لباس های زیر مناسب و گرم استفاده کنید. این لباس های زیر که از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند ممکن است در مواردی بسیار گران قیمت تر از لباس های زیر معمولی باشند، اما شک نکنید که هزینه کردن در این مورد ارزشمند خواهد بود. پس برای داشتن سفری مطمئن این موراد را جدی بگیرید و خاطرات فراموش نشدنی به ثبت برسانید.

لباس مناسب

و در انتها جعبه کمک های اولیه را فراموش نکنید!حادثه هیچ گاه خبر نمی کند بنابراین همراه داشتن یک بسته کمک های اولیه کارآمد یکی از ضروری ترین موارد در بار سفر است و سفری مطمئن به شما هدیه می کند. این بسته های ارزشمند را می توانید از داروخانه ها یا فروشگاه ها تهیه کنید. می توانید مواردی که ممکن است ضروری به نظر برسند و در بسته وجود ندارند را به بسته اضافه کنید. مسکن ها، ضد عفونی کننده ها و موارد این چنینی از مهمترین موارد هستند. برخی موارد همچون سوزن و نخ بخیه نیز بهتر است در این بسته وجود داشته باشند تا بتوانید در موارد اضطراری، در برابر هر مورد پیش بینی نشده ای آمادگی لازم را داشته باشید.

جعبه کمک های اولیه

تجهیزات جانبی سفر

تجهیزات جانبی سفر شامل مواردی می شود که ممکن است کاربری آن ها بسیار کم باشد و در مواردی محدود مورد استفاده قرار بگیرند، اما در شرایطی که به آن ها نیاز پیدا کنید هیچ چیز نمی تواند به اندازه این وسایل کار شما را راحت کند.  مانند:
میان وعده و غذاهای بسته بندی که در شرایط اضطراری یا در مسیر زمانی که دسترسی به مواد غذایی ندارید میان وعده ها و غذاهای بسته بندی بهترین نجات دهنده و آرامبخش هستند.
پول و شماره تلفن های ضروری را در قسمتی مشخص از وسایل خود قرار دهید تا در صورت مواجه شدن با شرایط اضطراری بتوانید از آن ها استفاده کنید.
کمی تجهیزات و لوازم تعمیرات مانند جعبه ابزار یا  تجهیزات تعمیرات را همراه خود داشته باشید. این مورد یکی از مهمترین لوازمی است که به خصوص در سفر با اتومبیل شخصی می تواند حسابی به کار شما بیاید.
وسایل مورد نیاز برای توقف. ممکن است در طول مسیر نیاز به استراحت داشته باشید یا بخواهید در کنار جاده و در دل طبیعت توقف کرده و از مسیر لذت ببرید. برای این کار به یک سری وسایل همچون زیرانداز، پتو و … نیاز دارید. لوازم مصرف مواد غذایی نیز بهتر است همراه شما باشد.