قطعا می دانید که یکی از مهم ترین دغدغه‌های سفر، انتخاب یک محل مناسب جهت اقامت است تا سفر را برای شما و همراهانتان لذت بخش بسازد. کیفیت اقامتگاه‌ها، دسترسی راحت، قیمت و از همه مهمتر ارائه خدمات یک اقامتگاه هم جز فاکتورهایی است که در انتخاب مسافران و گردشگران تاثیر بسزایی دارد. به نوعی که بهترین اقامتگاه و مناسب‌ترین وسیله نقلیه برای داشتن یک سفر عالی و بدون نقص، از واجبات است و باید حتما قبل از شروع سفر حسابی بررسی شود. ما در این بلاگ از مجله چمدونم تصمیم داریم بهترین اقامتگاه و مناسب ترین وسیله نقلیه را تشریح کنیم تا در سفر بتوانید براحتی مراحل رزرو یکی از مناسب ترین آنها را انجام دهید. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

مناسب ترین وسیله نقلیه سفر

همانطور که می دانید سفر از واجبات زندگی است و صنعت گردشگری روز به روز در حال گسترش بوده و انواع مختلفی را برای علاقه مندان به وجود می آورد. شاید در میان شما هم کسی باشد که چند سوال برایش پیش بیاید مانند مناسب ترین وسیله نقلیه کدام است؟ و چگونه می توان یک سفر عالی و بدون نقص با یک وسیله نقلیه مناسب تجربه کرد! اول باید خودتان بدانید که در میان وسایل حمل و نقل عمومی و سفر همانند هواپیما، قطار، ماشین سواری، تاکسی، دوچرخه، موتورسیکلت، اتوبوس و … کدام یک برای سفرتان مناسب ترین وسیله است. اینکه بهترین و مناسب ترین وسیله نقلیه در سفر برای شما چه وسیله نقلیه ای است به فاکتورها و عوامل بسیاری بستگی دارد که سفر شما را تشکیل می دهد.

وسایل نقلیه سفر

هنگامی که پرواز اصلی خود را به کشور مقصدتان خریداری می کنید باید اطلاعات کلی راجع به سیستم حمل و نقل در آن کشور داشته باشید. باید بدانید که مناسب ترین وسیله نقلیه در سفر به کشوری که برای بازدید پا به آن گذاشته اید، چه وسایلی هستند. همچنین باید انتظارات خود را نیز بسته به وسایل نقلیه آن کشور در نظر بگیرید.
در ضمن باید از خود بپرسید که تا چه میزان می خواهید مستقل عمل کنید. همچنین سیستم حمل و نقل در کشورهای مختلف متفاوت بوده و شاید برای رسیدن به شهری کوچک نتوانید قطار یا اتوبوس سوار شوید. جدای از تمام این موارد، هنگامی که سفر می روید سعی کنید، مناسب ترین وسیله نقلیه در سفر را انتخاب نموده و با سیستم حمل و نقل محلی آن کشور نیز جا به جا شوید. با این شیوه سفر می توانید بیشتر با مردم محلی ارتباط برقرار کنید. در ضمن چنین سفری می تواند برای شما و همراهانتان پر از هیجان و ماجراجویی باشد که ممکن است نظیر آن را دیگر نتوانید تجربه کنید.

اتوبوس ها اولین وسیله نقلیه در هر شهر هستند و شما نمی توانید از سوار شدن به آن ها دوری کنید. بسیاری از بک پکرها برای جابه جایی بین شهرها از اتوبوس استفاده می کنند چراکه این نوع وسیله نقلیه فراوان ترین وسیله نقلیه عمومی در بسیاری از شهرها به شمار می رود و به نسبت سایر وسیله های حمل و نقل قیمت ارزانی هم دارد. شما با قیمت های ارزان تر و اغلب با ایمنی بیشتر می توانید مسافت های طولانی را با اتوبوس بپیمایید.

سفر با قطار هم که یکی از لذت بخش ترین سفرها به حساب می آید. شما با استفاده از قطار همانند بسیاری از سیستم حمل و نقل زمینی می توانید مناظری را که از کنار آن ها می گذرید، ببینید و لذت ببرید. مکان های بسیاری برای قدم زدن در قطار وجود دارد. همچنین به دلیل تخت داشتن در کوپه های قطار می توانید سفر خود را هنگام شب ترتیب دهید و به راحتی بخوابید. از دیگر مزایایی که سفر با قطار برایتان دارد، این است که می توانید به راحتی در طول راه پاهایتان را دراز کنید. سرویس های بهداشتی قطار و ایستگاه های قطار مناسب تر از ایستگاه های اتوبوس هستند. هزینه بلیط قطار نیز  مناسب و گاهی ارزان است. شما با این نوع سفر  می توانید سفری دوستدار طبیعت داشته باشید و خاطرات خوشی را در طول سفر به ثبت برسانید.

پروازها هم سفر شما را در دسته سفرهای لوکس قرار می‌دهند. بسیاری از گردشگران ترجیح می دهند سریع سفر کنند به همین دلیل به سراغ تهیه بلیط هواپیما می روند. اگر در هنگام سفر، زمان و وقت برایتان بسیار اهمیت دارد، باید جاذبه ها و مکان های بسیاری را در اندک زمانی کوتاه ببینید یا برنامه سفری بسیار فشرده دارید، به سراغ پروازهای داخلی بروید. قطعا با این شرایط مناسب ترین وسیله نقلیه در سفر پروازهای داخلی هستند. عموما در کشورهای خارجی قیمت بلیط هواپیما به دلیل وجود رقابت بین ایرلاین های داخلی پایین است. همچنین خریدن چنین بلیط هایی برخلاف بلیط هواپیماهای بین المللی که نیاز به مراجعه به یک آژانس مسافرتی و هواپیمایی دارد، بسیار آسان تر است. جدای از تمام این موضوعات، گاهی احساس می کنید که از سفرهای زمینی خسته شده اید و می خواهید تنها سریع خود را به مقصد رسانده و استراحت کنید. در این مواقع، مناسب ترین وسیله نقلیه در سفر همان پروازهای داخلی هستند.

تورهای گردشگری هم می توانند یک گزینه عالی برای سفرهای گروهی به حساب بیایند. در بعضی از این تورها، یک اتوبوس از ابتدا تا انتهای سفر شما و گروهتان را به هر جایی که بخواهید می برد و شما نیازی به عوض کردن وسیله نقلیه ندارید. همچنین با افرادی همسفر شده اید که علاقه مندی هایی همانند علاقه مندی های شما دارند. در این تورها محل اقامت و هتل نیز برای شما مشخص شده است. در تورهای خارج کشور حتی هزینه ترانسفر فرودگاهی برایتان محاسبه شده و یا تخفیفاتی از این قبیل برایتان در نظر گرفته شده است. پس در تورهای گردشگری دیگر دغدغه ای برای پیدا کردن مناسب ترین وسیله نقلیه در سفر ندارید. در ادامه مطلب بهترین اقامتگاه و مناسب‌ترین وسیله نقلیه به سراغ محل اقامت مناسب برای شما گردشگران عزیز می رویم.

بهترین اقامتگاه

اولین گروه اقامتگاه، هتل‌های دو ستاره هستند که با توجه به هزینه‌های کمی که از مسافران دریافت می‌کنند خدمات مناسبی هم جهت ارائه به میهمانانشان در نظر دارند. هتل های تمیز و مرتب که بسیار خوب هستند و تمام اتاق‌های آن دارای مبلمان، تلویزیون رنگی، تخت‌هایی با اندازه‌های استاندارد و خوب، حمام و سرویس بهداشتی، قفسه و حوله و صابون در حمام است. همچنین این هتل‌ها ورودی خوبی دارند و رستوران آنها هم از مسافران به خوبی میزبانی می کند.

هتل‌های سه ستاره به مراتب کیفیت خدمات دهی مطلوب‌تری نسبت به دو ستاره‌ها ارائه می کنند. تنوع اتاق‌ها بهتر از دو ستاره‌هاست و کنترل دمای آنها نیز بهتر انجام می‌شود. این هتل‌ها به ازای هر تخت، یک دستگاه تلفن دارند و سرویس‌دهی به اتاق‌ها در زمان‌های بیشتری انجام می‌شود. اتاق ملاقات، پذیرش ۲۴ ساعته، نور کافی در اتاق‌ها و دکوراسیون جذاب‌تر و استخر از ویژگی‌های دیگر این نوع از هتل‌هاست.

اگر یک ستاره دیگر به رتبه هتل قبلی اضافه کنیم هر چیزی که فکرش را کنید کیفیت بالاتری به نسبت دو و یا سه ستاره ها ارائه می شود. ورودی این هتل‌ها لوکس است و ممکن است به شما لباس راحتی برای استراحت بدهند و سیستم‌های خودکار در سرویس‌های بهداشت نظیر خشک کن وجود داشته باشد.

اما هتل های ۵ ستاره. در این هتل ها همه چیز درجه یک و مرتب است و یک اقامت رویایی به شما و همراهانتان ارائه می شود. پرسنل این هتل نهایت احترام را در برخورد با شما به کار خواهند گرفت و دو بار در روز اتاق شما را تمیز می‌کنند. سرویس رایگان حمل و نقل شهری، مغازه‌هایی برای خرید و یخچال‌هایی پر از خوراکی هم در این هتل خواهید داشت. به این نکات توجه کنید که با اضافه شدن هر ستاره، امکانات و به تبع آن، قیمت اقامت در آن هتل هم بیشتر می‌شوند.

بهترین اقامتگاه و مناسب‌ترین وسیله نقلیه را انتخاب کنید

انتخاب هتل مناسب همیشه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها در طول سفر بوده است. چه به تنهایی و برای کار سفر کنید چه با اعضای خانواده و به قصد تفریح، آسودگی در طول اقامت شبانه از اهمیت بالایی برخوردار است. برای این کار سعی کنید از راننده های تاکسی مشاور نگیرید چون تاکسی ها معمولا جهت تبلیغات از صاحبان کسب و کار هزینه هایی طلب می کنند که ممکن است راهنمایی آنها مناسب حال شما نباشد. پس بهتر است پیش از سفر از خود بپرسید کدام یک از انواع اقامتگاه‌ها مورد نیازتان است و چه میزان از بودجه سفرتان را به آن اختصاص می‌دهید. بهترین کار بهره مندی از اینترنت است. شما با یک جستجوی ساده در موتورهای جستجو می‌توانید به‌راحتی به شبکه گسترده ای از هتل‌ها در سراسر جهان دست پیدا کرده و مراحل رزرو را انجام دهید. با استفاده از این سایت‌های خدمات‌دهنده می‌توانید از تخفیف‌های مختلف دوره‌ای و فصلی با خبر شده و حتی تاریخ سفر خود را متناسب با این تخفیف‌ها تعیین کنید.فراموش نکنید پیش از سفر با صرف زمان کمی‌جهت تحقیق، می‌توانید اقامتگاهی با قیمتی مناسب و خدماتی شایسته پیدا و سفری باکیفیت‌تر را تجربه کنید. با این کار از سفرتان نهایت لذت را خواهید برد و خاطرات خوشی را به ثبت خواهید رساند.