تا قبل از پاندمی شدن کرونا ، افراد با شکل های مختلفی سفر می کردند و هیچ نگرانی بابت لمس سطوح و یا بازدید از جاهای دیدنی شلوغ را نداشتند. اما با اپیدمی شدن کرونا و درگیری مردم ، نوع سفر رفتن علاقه مندان و گردشگران هم تغییر کرد. تغییری که باعث شد لوازم ضروری سفر هم با توجه به آن عوض شد و در کوله و ساک مسافرتی گردشگران نقش مهمی داشته باشد. وسایل ضروری برای سفر در کرونا به چمدان ما اضافه شده است و مهم ترین بخش سفر به حساب می آید. پس قبل از رزرو هتل و تهیه بلیط هواپیما ، همه چیز را بسنجید و برای هر موقعیتی که قرار است داشته باشید ، وسیله مناسب و ضروری را همراه کنید. با همراه داشتن لوازم ضروری سفر در دوران کرونا ، تا حدودی می توانید از مبتلا شدن به این ویروس جلوگیری کنید و سفر کم خطری داشته باشید. پس برای آشنایی با وسایل مورد نیاز برای سفر در دوران کرونا ؛ این مطلب از مجله چمدونم را تا انتها مطالعه کنید.

لوازم ضروری

قبل از اینکه سفر رفتن را شروع کنید دقت داشته باشید که از ژل ضد عفونی کننده دست تا ماسک صورت را باید حتما در چمدانتان قرار داده باشید. این موارد از ضروری ترین ها هستند  که باید با خودتان همراه کنید. از دیگر وسایل موردنیاز برای سفر در کرونا تب سنج مسافرتی است.  همراه داشتن تب سنج تنها برای ویروس کرونا نیست  بلکه این وسیله می تواند در تمام مدت سفر از حال عمومی بدن ، شما را آگاه کند.
شاید در سفرتان تمام مغازه ها و اغذیه فروشی ها باز نباشند و به همین دلیل بهتر است از قبل کمی خشکبار را در چمدان خود قرار دهید.  با این کار می توانید گرسنگی خود را کنترل کنید و برای برطرف کردن این نیاز به هر رستوران و ساندویچی مراجعه نکنید.

کرونا
دستکش های لاتکس هم از لوازم ضروری سفر و جز وسایل موردنیاز برای سفر در کرونا هستند. تنها نوع دستکش که می تواند زمانی که از خانه بیرون هستیم و در سفر هستیم ما را ایمن نگاه دارد، دستکش لاتکس است. طبق مشاهدات و تحقیقات انجام شده بسیاری از دستکش هایی که ما از آن استفاده می کنیم نمی توانند از ورود این ویروس جلوگیری کنند. البته بهتر است در سفر زمانی از این دستکش ها استفاده کنید که ناچار به لمس وسایل مختلف و عمومی دارید؛ در غیر این صورت، بهترین راه برای پیشگیری، شستن دست ها با آب گرم و صابون است.

سفر در کرونا

حادثه هیچگاه خبر نمی کند. به همین دلیل همراه داشتن کیف وسایل کمک های اولیه می تواند تا حدودی از نیاز رفتن به درمانگاه و یا بیمارستان ها جلوگیری کند. شاید داروهای متفرقه از وسایل موردنیاز برای سفر در کرونا نباشند اما وجود آن ها در هنگام سفر ضروری است. مواردی از داروهای مورد استفاده مان هستند که نباید بدون آن ها، پای مان را از خانه بیرون بگذاریم. متاسفانه، عده زیادی از ما دچار مشکلات قلبی و عروقی، فشار خون و همچنین افت فشار هستیم و باید هر جا که می رویم داروهای شان را به همراه داشته باشیم. پس بهتر است داروهای مورد نیاز را در کیفی قرار دهید و آن را اول از همه در چمدان تان بگذارید.