قطعا شما هم زیاد سفر می کنید و برای این کار نیاز به غذای سالم مسافرتی دارید که با خودتان همراه کنید. غذا در سفر و اینکه چقدر این مواد برای بدن سالم باشند همیشه معضلات و نگرانی های خود را به همراه داشته است و نداشتن وسیله مناسب برای آشپزی هم ممکن است نگرانی شما در این زمینه را تشدید کند. شاید بدانید که آشپزی در مسافرت لذت فراوانی دارد ولی مستلزم این است که جواب این سوال معروف “برای سفر چی بپزم” را بدانید و با خیال راحت برنامه سفر را بچینید !
ما در این مطلب از مجله چمدونم ، به دو موضوع غذای بین راهی و حمل غذا برای راه که سریع و راحت تهیه و سرو بشود و تهیه چند غذا در مسافرت برای زمانی که به مقصد رسیدید آماده کرده ایم!
شاید در این لیست، غذاها مناسب مسافرت باشد اما مسلما انواع غذا برای مسافرت بیشتر از این موارد است. پس ما را تا انتهای مطلب همراهی کنید.

غذا

غذا در سفر

همانگونه که می دانید مسیر هم بخش لذت بخشی از سفر است و خاطرات خاص خودش را دارد. یکی از کارهایی که می تواند مسیر و جاده را جذاب تر کند همراه داشتن خوراکی های خوشمزه است.
خوراکی ها و غذاهایی که میتوان به راحتی در خانه آماده کرد و برای زمانیکه در دل طبیعت اطراف جاده به استراحت و تجدید قوا اختصاص دادید نوش جان کرد.  چه چیزی لذت بخش تر از اینکه غذا در سفر ، مقوی ،تازه ، سالم و خوشمزه باشد. برای مثال ساندویچ سالاد تخم مرغ. این ساندویچ مقوی را میتوان بدون نان هم سرو کرد. کالری کمی دارد و کاملا رژیمی است. این ساندویچ محبوب ژاپنی از سبزیجات تازه تهیه می شود که میتواند از بروز مشکلات گوارشی و هم چنین کم آبی بدن در سفر جلوگیری کند. برای تهیه کردن آن هم تنها به ۱۵ دقیقه زمان نیاز است. پس در حالی که برای سفر چمدان می بندید، می توانید به سرعت ساندویچ سالاد تخم مرغ را هم تهیه کنید تا سفری سالم و پر از آسودگی و آرامش داشته باشید.

ساندویچ الویه

غذا برای سفر که نباید عجیب و غریب باشد. همین سالاد الویه خودمان یک انتخاب ایده آل است.   سالاد الویه با مرغ هم گزینه خوبی است برای کسانی که از ژامبون خوششان نمی آید. با همین ساندویچ ساده میتوان بچه ها را از خوردن خوراکی های مضر نجات داد. ساندویچ الویه برای سفر یک خوبی دیگر هم دارد! اینکه سرد سرو می شود و مشکلی از بابت گرم کردن غذا نخواهید داشت. هر کجای جاده و سفر که خواستید، می توانید آن را سرو کنید و در کنار عزیزانتان لذت ببرید.

ساندویچ الویه

ساندویچ کتلت

کتلت از آن دسته غذاهاییست که فکر می کنم خودش هم پایه سفر و گردش به حساب بیاید! از کتلت گوشت و قارچ بگیرید تا کتلت سویا و کتلت مرغ که میتواند در مسافرت براحتی تهیه و سرو شود. کتلک از ساندویچ مناسب سفر است و به همین دلیل پیشنهاد می شود.

همبرگر

یکی از هیجان انگیزترین خوراکی های خانگی که می توانیم پیشنهاد کنیم ، ساندویچ همبرگر است. این ساندویچ می تواند برای مدت زمان طولانی شما را سیر نگه دارد. همبرگر سویا، برگر بوقلمون، همبرگر مرغ و سالمون برگر از انواع مختلفی هستند که به راحتی می توانید در خانه تهیه کرده و یا به صورت آماده خریداری کنید. رویال برگر هم به آن هایی پیشنهاد می شود که کمی خوش اشتها تر و البته عاشق انواع برگر هستند و دوست دارند ساندویچ همبرگرشان مدت بیشتری همسفرشان باشد. همربرگر کینوا هم به طرفداران غذاهای گیاهی به شدت پیشنهاد می شود.

همبرگر

کوکو سبزی و کوکو سیب زمینی

از ساندویچ مناسب سفر می توان به کوکو اشاره کرد. کوکو سبزی و کوکو سیب زمینی که هم مقوی هستند، هم سالمند و به راحتی تهیه می شوند. مخصوصاً کوکو سبزی با گردو و زرشک که همه را خوشحال می کند و حسابی خوشمزه است. پس برای سفر گروهی دست به کار شوید و یک کوکو عالی درست کنید.  لذت سفر به همین دلخوشی های کوچک است.

کوکو سبزی

سخن نهایی

این مواردی که عنوان کردیم مناسب برای مسیر است و سفر را برای شما و همراهانتان جذاب می سازد. برای انتخاب غذا در مقصد هم به خوراکی های محبوب همان شهر توجه کنید. برای مثال در سفر به جنوب ایران حتما غذاهای بندری ، انواع ماهی و میگو را نوش جان کنید. برای سفرهای شمالی هم پبشنهاد می کنیم به سراغ غذاهای رنگین شمالی مانند جوجه ترش ، مرغ شکم پر ، ترشی تره و … بروید و دلی از عزا در بیاورید. پس با توجه به مقصد ، غذاهای محلی منطقه را تست کنید  و سفری خاطره انگیز برای خود و اطرافیانتان بسازید.