صبحانه درست و حسابی که از منابع غذایی مفید تشکیل شده باشد، تمام انرژی مورد نیاز بدن را برای آغاز یک فعالیت روزانه تامین می‌کند. به همین دلیل خوردن صبحانه از مهم ترین وعده های غذایی است که هر کسی برای شروع روز خود باید از آن استفاده کند. اگر از آن دسته دوستان علاقه مند به خوردن صبحانه های متنوع هستید و همچنین به سفر رفتن علاقه دارید ، این مطلب از مجله چمدونم را با دقت مطالعه کنید. چرا که ما در این قسمت از مجله ، تصمیم داریم شما را که همیشه ایرانگردی می کنید با صبحانه های متنوع در دیگر شهرهای ایران آشنا کنیم.
صبحانه ها علاوه بر ارزش غذایی که دارند باید خوشمزه و هیجان انگیز هم باشند. در ادامه شما را با این خوراکی های صبحگانه که بسیار هم وسوه انگیز هستند آشنا خواهیم کرد پس ما را همراهی کنید.

صبحانه
صبحانه رو خودت بخور ، ناهارو با دوستت بخور ، شام رو هم با دشمن 🙂

صبحانه های متنوع ایران

اگر اهل سفر به نقاط مختلف ایران هستید، قطعا دوست دارید بدانید که مردم شهرهای مختلف ایران چه نوع خوراکی هایی را در وعده صبحانه می خورند. انواع صبحانه در جای جای ایران متفاوت است و شامل ده ها نوع خوراکی محلی و سنتی می شود. اگر می خواهید با صبحانه های متنوع در شهرهای مختلف ایران آشنا شوید و در مسافرت به هر نقطه ای از ایران، صبحانه محلی و سنتی آن منطقه را تجربه کنید پیشنهاد می دهیم با مطالعه این مقاله و آشنایی با انواع صبحانه در ایران با ما همراه باشید.

صبحانه در شهرهای شمالی ایران

در شهرهای شمالی بخصوص در استان گیلان و مازندران که مهم ترین قطب های گردشگری در ایران شناخته می‌شوند ؛ وعده های صبحانه می تواند برای بسیاری از ایرانیان گردشگر حائز اهمیت باشد. در این سفرها می‌توانید پنیر محلی نوش جان کنید یا به یکی از قهوه‌خانه‌ها بروید با سفارش یک پنیر واریج هیجان انگیز ، صبحتان را پر از انرژی شروع کنید. پنیر واریج از پنیر ، کره ، تخم مرغ و شوید تهیه می شود که بعضی از تهرانی ها به آن پنیر برشته هم می‌گویند. این صبحانه خوشمزه برای مدت ها با آن طعم متفاوتی که دارد در ذهنتان ثبت می‌شود پس حتما یکبار نوش جان کنید.

پنیر واریج
در سفر به ماسوله آش بخورید. اهالی ماسوله برای صبحانه آش می خورند و البته برخی از آنها ، چنجه را هم در صبح نوش جان می کنند. کنالکی نیز از صبحانه های متنوع این نوار ایران است و با سبزی خورد شده و پنیر ، در میان یک خمیر   در تنور قرار می ‌گیرد.
بورک هم از بهترین انتخاب ها برای خوردن صبحانه در شمال ایران است. داخل بعضی از بورک ها پنیر ریخته می شود که به روزتان انرژی می بخشد. البته بورک هایی هم هستند که از اسفناج یا گوشت پر می شوند که با توجه به ذائقه تان می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

صبحانه در شهرهای جنوبی ایران

اکثرا جنوب ایران را با داشتن خوراکی های خوشمزه و مقوی می شناسیم. شاید این وعده ها سنگین هم باشند که بهتر است در سفر به جنوب ایران حرفی از رژیم نزنید و حسابی از طعم وعده های غذایی لذت ببرید.
بحتیه یا پهتیه که از ترکیب شیربرنج و مربا تهیه می شود، معروف ترین صبحانه ای است که در سفر به اهواز  پیشنهاد می کنیم. نان توموشی هم به عنوان معروف ترین و محبوب ترین نان جنوبی کشور نیز در اغلب شهرهای این بخش از ایران یافت می شود.
در استان هرمزگان نان توموشی به لیتک و نون تاوه معروف است. زمانی که این نان را در تنور می گذارند روی آن مقداری مهیاوه یا سوراغ (نوعی سس شور قهوه ‌ای رنگ) و تخم‌ مرغ می ‌ریزند تا برای وعده صبحانه میل کنند.  نان تخم‌ مرغی یا چم‌ چمه هم یک نان شیرین است که همراه با پنیر و دوشاب سرو می شود. بلالیت صبحانه دیگری است که با شکر و زعفران پخته می شود.

صبحانه بندر عباس
نان پراته، نخود آب و شیر چایی هم صبحانه ای است که در بخش های جنوبی کشور و به سمت شرق سرو می گردد. در سفر به جنوب ایران از این وعده های لذیذ صبحانه غافل نشوید و تجربه های جدید کسب کنید.

صبحانه در شهرهای غربی ایران

صبحانه لذیذ و هیجان انگیز در استان کردستان یعنی ترکیبی از سیب زمینی، تخم مرغ، کره ذوب شده، سبزی خوردن یا خیارشور و گوجه که در نان سنگک یا لواش به صورت ساندویچ پیچیده شده درست می شود و به بابوله معروف است. برخی از مردم شهرهای غربی ایران هم به خوردن کلانه در وعده صبحانه علاقه دارند. کلانه از ترکیب یک سبزی ویژه در خمیر به همراه روغن کرمانشاهی درست می شود که لازم به ذکر است این خوراکی ، طعم فوق العاده ای هم دارد.
در کرمانشاه، شیرینی بژی به عنوان صبحانه سنتی شناخته می شود. شیرینی بژی به دلیل مقوی بودن می تواند برای ساعت های طولانی آدم را سیر نگه دارد به همین دلیل از این شیرینی برای توشه سفر هم استفاده می کنند و همراه خود می برند.
در همدان از شیرینی کماج و انواع نان روغنی ها به عنوان صبحانه استفاده می شود. یکی از این نان های روغنی اگردیگ نام دارد که فوق العاده خوشمزه است و برای صبحانه و میان وعده ها میل می شود. اگردیگ از آرد ، شکر ، آب ، شیر ، نمک ، زعفران ، شکر و مخمر تهیه شده و مزه بی نظیری دارد. حتما در سفر به همدان این خوراکی هیجان انگیز را نوش جان کنید. نان گرده هم که یک نان معروف و محبوب در شهرهای کردستان و کرمانشاه است در همدان، به عنوان یک صبحانه مقوی شناخته می شد.

صبحانه همدان
عبارت صبحانه سنتی ایرانی در همدان با گردوهای تویسرکان پیوند خورده است. علاوه بر آن، نان گرده و کماج یا نان روغنی از صبحانه‌های معروف روستاهای مختلف در این شهر است. نان گرده را معمولا با سرشیر، خامه و عسل می‌خورند.

صبحانه در شهرهای شرقی ایران

توگی که از ارزن و شیر تهیه می شود را می توانید در سفر به خراسان جنوبی و گناباد نوش جان کنید. در خراسان شمالی هم سنخواست معروف ترین صبحانه منطقه نام دارد و از ماست درست می شود. کمه صبحانه دیگری است که در این مناطق با استفاده از آرد جو، پونه و شیر تازه گوسفندی درست می‌کنند و البته برای صبحانه بسیار اشتها آور است.
صبحانه محلی اسفراین مسکه نام دارد که با ماست چکیده و کره محلی درست می‌شود و آن را با گوجه یا نان خشک می‌خورند.

صبحانه در شهرهای شمال غرب ایران

سرمای هوا در این مناطق سردسیر کشور هوا باعث شده است تا از خوراکی های گرم و مقوی برای صبحانه استفاده شود. از این طریق افراد می توانند انرژی کافی برای مقابله با سرما را داشته باشند.
قیساوا یکی از صبحانه های معروف در این مناطق است که از ترکیب تخم مرغ، خرما و گردو تهیه می شود. بال قایماق یا همان سرشیر عسل صبحانه دیگری است که می توانید در مسیر سرعین  از فروشگاه ها تهیه کنید و همراه با یک نان تازه از مزه اش لذت ببرید.
در سفر به ارومیه به فکر امتحان کردن طعم خوشمزه گوزلمه باشید. برای تهیه گوزلمه ابتدا تخم مرغ را به صورت نیمرو سرخ کرده و سپس ماست و سیر را به آن اضافه کنید و کمی هم بزنید.

  اردبیل
در آذربایجان غربی هم از خرید نان های محلی همچون نان ارده، تنور چره، یخاچره، تاواچره و جزلاچره غافل نشوید.
پنیر تبریز مشهورترین و محبوب ترین صبحانه موجود در استان آذربایجان شرقی است. خوردن شیر داغ محلی، عسل و سرشیر در تبریز یک سنت دیرینه است. در روستاهای آذربایجان شرقی از ترکیب گردو، نان لواش خشک، پیازچه، خامه، خیار، دوغ، پنیر و سبزی خوردن یک صبحانه خوشمزه به نام دویماج درست می‌کنند که فوق العاده خوشمزه است و اشتهایتان را اول صبحی باز می کند.

صبحانه در شهرهای مرکزی ایران

آش سبزی شیراز از مهم ترین صبحانه های متنوع مرکز ایران است. طعم بی نظیر این آش باعث شده است تا در زمره خوشمزه ترین  و محبوب ترین صبحانه ها در مرکز ایران قرار بگیرد.
در جهرم، ماهی خشک ساردین یک صبحانه سنتی است. شله مجکی در کهگیلویه و بویراحمد یک وعده مناسب برای صرف صبحانه است که از بادام کوهی درست می‌شود و به همین علت به آش بادام کوهی نیز شهرت دارد.
در کرمان و شهر بزقرمه ‌ها، قورمه نیمرو را به عنوان صبحانه محلی و سنتی معرفی می کنند که از ترکیب گوشت گوسفندی و نیمرو تهیه می شود.
در اصفهان هم حلیم و عدس معروف‌ ترین خوراک برای صبحانه‌ است. در سمنان می توانید آرشه یا آروشه را سفارش دهید که یک نوع پنیر خاص است که با زردچوبه سرخ می‌کنند. این صبحانه را در فیروزکوه هم می توانید پیدا کنید.
در سفربه شاهرود، قورمه یا همان گوست گوسفندی را به صورت سرد بر روی نان بربری می گذارند و به عنوان صبحانه میل می کنند. مردم اراک و قزوین نیز نان فتیر درست می کنند و آن را به نام قزوینی ها در فهرست میراث ملی کشور ثبت کرده اند.

حالا شما به ما بگویید. در شهر شما چه صبحانه ای سرو می شود ؟ در کامنت های همین پست نام شهر و صبحانه محبوب شهرتان را با ما و بقیه دوستان چمدونم به اشتراک بگذارید.