قشم نفس گیر است و به همین دلیل سفر به قشم می‌تواند یکی از بهترین تجربیات سفر برای تمام علاقه‌مندان به طبیعت گردی به حساب بیاید. این جزیره عجیب، به قدری جاذبه‌های طبیعی منحصر به فرد دارد که می‌تواند برای ماه‌ها مسافران تور قشم را در خود نگه دارد. جزیره‌ای خاص و دیدنی در آب‌های نیلگون خلیج همیشه فارس، که در هر نقطه از آن جاذبه‌های طبیعی، انتظار مسافران را می‌کشند. در این جزیره طبیعت همچنان بکر است و گردشگران را خیره و مبهوت نگاه می‌دارد. طبیعت و مناظری که چشم‌ها از دیدن اصلا سیر نمی‌شوند.
با سفر به قشم، با دنیایی عجیب در همین ایران خودمان آشنا خواهید شد. این جزیره نیاز شما را به هرآنچه که در کشورهای همسایه جستجو می‌کنید برطرف خواهد کرد. پس دیگر نگران تهیه ارز و خرید بلیط هواپیما به کشورهای دیگر نباشید. با خرید بلیط هواپیما از تهران به قشم، یک سفر عالی و بی نظیر تجربه کنید وطعم واقعی گشت و گذار میان زیبایی‌های عجیب طبیعی را بچشید. اگر تا به حال پا به این جزیره خلیج فارس نگذاشته‌اید حتما این تجربه سفر را در لیست برنامه‌تان قرار دهید. چمدونم با دادن اطلاعات کافی شما را به بازدید از جاهای دیدنی قشم و اقامت در قشم سوق می‌دهد. پس برای یک برنامه‌ریزی فوق‌العاده، استارت سفر به جزیره زیبای جنوب را بزنید و خاطرات فراموش نشدنی به ثبت برسانید. شاید تور قشم در ابتدا مناسب شما باشد اما داشتن لیست کامل از جاهای دیدنی و تفریحی در جزیره را ما برای شما فراهم کردیم. در این بلاگ از مجله چمدونم به تمامی سوالات شما  در رابطه با جاهای دیدنی قشم پاسخ خواهیم داد پس همراه ما باشید.

قشم

جاهای دیدنی قشم

دیدنی‌های قشم که تمامی ندارد. سراسر این جزیره بزرگ ایران، جاذبه‌های طبیعی که نظیرشان در هیچ جا وجود ندارد انتظار شما را می‌کشند. کافیست برای لمس این طبیعت خارق العاده و بعد از شرکت در تور قشم، از جای جای آن دیدن کنید. اگر مدت زمان محدودی برای گشت و گذار در این جزیره در نظر دارید، با توجه به این مطلب ما می‌توانید از تاپ ترین‌های قشم دیدن کنید و سفری رویایی بسازید. اگر تصمیم به سفری ماجراجویانه دارید پیشنهاد می‌کنیم بعد از قشم، سوار بر شناور شده و حتما از جزیره هرمز هم دیدن کنید.

جزایر ناز قشم

به جرات می‌توان گفت یکی از زیبایی‌های جزیره قشم، همین جزیره ناز است که در فاصله دریایی کوتاهی از قشم قرار دارد. جزایر ناز متشکل از سه جزیره صخره‌ای هستند که میان آب‌های نیلگون خلیج فارس می‌درخشند و از مسافران تور قشم میزبانی می‌کنند. شاید در برخی از ساعات روز، ز۶۰۰مانی که آب دریا به عقب برود بتوانید با پای پیاده از این مجموعه جزایر دیدن کنید و از بالای صخره‌ها و برخورد موج با سنگ‌ها لذت ببرید. در غیر این صورت باید توسط کرایه قایق خودتان را به جزایر ناز برسانید. در این جزایر لاک پشت‌ها، فلامینگوها، مرغان دریایی و خرچنگ‌های بسیاری زنگی می‌کنند که می‌توانید با داشتن فرهنگ استفاده از طبیعت، تمام زیبایی‌ها را ببینید و از هرآنچه که می‌بینید نهایت لذت را ببرید.
بومیان منطقه در چند ساعت مختلف اطراف ساحل بساط دست فروشی برپا می‌کنند و زنان محلی با حنا، نقش و نگارهایی که یادگار قشم است را روی دست و یا پای شما طراحی می‌کنند. از همین جا، سفربه قشم شما آغاز می‌شود.

جزایر ناز

حنا در قشم

سفر به قشم و بازدید از روستای لافت

قطعا یکی از زیبایی‌های جزیره قشم، روستای لافت آن است. روستایی با خانه‌ها درست همانند خانه‌ها یزد که همگی بادگیر دارند و تصویری عجیب مقابل چشمان شما به نمایش می‌گذارند. سبک معماری خانه‌های این روستا بسیار جذاب و دیدنی است. به همین دلیل دوربین عکاسی خود را فراموش نکنید تا در این منطقه هستید، چند عکس یادگاری به ثبت برسانید. بادگیرهای کوچک و بزرگ خانه‌های روستای لافت که بین نخلستان‌ها، شکوه و زیبایی خاصی را به منطقه بخشیده‌اند، برای مدت های طولانی از ذهن شما پاک نمی‌شود. از همین روستا سوار یکی از قایق‌های صیادی شوید و پا به دل چنگل‌های حرا بگذارید.

روستای لافت

جنگل حرا

آب و هوای قشم، باعث شده است تا پدیده‌های عجیبی در جزیره به چشم بخورد. یکی از این پدیده‌های طبیعی،  جنگل حرا است. جنگلی با ریشه‌های در هم تنیده و قامتی نسبتا کوتاه اما سبز رنگ و پر از برگ که هوش را از سرتان می‌پراند. این جنگل با توجه به شرایط آب دریا، بالا و پایین می‌شود. اگر خوش شانس باشید و زمان بازدید از جنگل حرا آب به بالاترین سطح خود برسد، می‌توانید سوار بر قایق شده و میان جنگل شناور باشید. اما اگر آب دریا پایین باشید سعی کنید مزاحمتی برای پرنده‌ها و خرچنگ‌هایی که ساکن منطقه هستند ایجاد نکنید و از دور به نظاره جنگل حرا بنشینید. پرندگانی چون فلامینگو، پلیکان، مرغ ماهیخوار و … در این جنگل به وفور دیده می‌شوند. کافیست با داشتن فرهنگ طبیعت گردی، این حیوانات را ناراحت نکنید.

جنگل حرا قشم

تنگه چاهکوه

بعد از پیاده شدن از قایق، به سمت تنگه چاهکوه که در نزدیکی روستای لافت قرار دارد حرکن کنید. تنگه چاهکوه قشم که با توجه به نامی که دارد هم تنگه است هم دارای چاه‌های متعدد، از مهم‌ترین جاهای دیدنی قشم شناخته شده و زیبایی‌ بی نظیری دارد. این تنگه در میان کوه‌های صخره‌ای واقع شده است و چاه‌های موجود در آن زیاد هستند و البته عمق کمی دارند. برجستگی‌ها و فرو رفتگی‌های تنگه چاهکوه، حتما ذهن و قوه تخیل شما را فعال می‌کند. پس همراه با تور قشم، از این پدیده عجیب جزیره دیدن کنید و تصاویری عجیب به ثبت برسانید.

تنگه چاهکوه

تنگه چاهکوه قشم

دره ستارگان قشم

نوبتی هم که باشد، نوبت غرق شدن در دره ستارگان است. دره‌ای که از نظر اهالی، توسط ستاره‌هایی که به زمین پرتاب شدند ایجاد شده است و فضایی متفاوت و ماورا دنیا به نمایش می‌گذارد. دره ستارگان از عجایب ایران است و در جزیره قشم، انتظار گردشگران و ماجراجویانی که دنبال کشف کردن هستند را می‌کشد. دره‌ای وسیع از کوه‌ها و صخره‌ها که بر اثر فرسایش، شکل‌های عجیب و خاصی به خود گرفتند و تبدیل به عجایب جزیره قشم شدند.  زمانیکه میان صخره‌ها قدم بزنید میخکوب صخره‌ها و ساختار عجیب محوطه خواهید شد. اگر هم  در آن لحظه باد بوزد که هیچ! باد در میان صخره‌ها، صدایی که تا به حال نشنیدید را نجوا می‌کنند. صدایی که بومیان اعتقاد دارند متعلق به ارواح سرگردان در دره است. در سفر به قشم، هر چقدر هم که زمان کم داشتید، باید از این دره دیدن کنید و تصاویری فراتر از عکس‌های چمدونم از ستارگان ببینید.

دره ستارگان قشم

جزیره هنگام قشم

در سفر به قشم نباید سفر به جزیره هنگام را از دست بدهید. جزیره‌ای که می‌توانید در تور قشم، گشت جزیره هنگام را هم خریداری کنید و به دنیای میان آب‌ها سفر داشته باشید. برای جزیره هنگام باید سحرخیز باشید و سوار بر قایق حرکت کنید. در همین زمان صبح است که نزدیک به قایق شما، دلفین‌ها آزاد در آب‌های نیلگون خلیج فارس می‌رقصند و شما را هیجان زده می‌کنند. در همین زمان با دیدن رقص دلفین‌های آزاد قشم مست خواهید شد. دلفین‌هایی که نیاز به هیچگونه آموزش ندارند و خودشان کارشان را به خوبی از برند. این زمان قطعا بهترین قسمت سفر شما به جزیره قشم خواهد بود.

جزیره هنگام

دلفین های قشم

بعد از گشت و گذار در هنگام و برگشت به قشم پیشنهاد می‌کنیم به رستوران خاله مراجعه کنید و با خوردن لذیذترین سمبوسه‌ها، روزتان را بسازید.

رستوران خاله قشم

اقامت در قشم

شاید رزرو هتل در قشم پیشنهاد مناسبی جهت اقامت چند روزه شما در این جزیره باشد. اما ما پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه بتوانید حال و هوای مردم بومی را بهتر درک کنید جای اقامت در هتل، به سراغ اقامتگاه در قشم بروید و سفرتان را اینگونه تکمیل کنید. با اقامت در یکی از اقامتگاه‌های بومگردی می‌توانید انواع غذاهای محلی هم نوش جان کنید.
 اقامتگاه بومگردی در قشم کم نیست و انواع گوناگون دارد. امکان اجاره آپارتمان لوکس در قشم نیز به دوستانی که تصمیم دارند خانوادگی و با جمعیت سفر کنند پیشنهاد می‌شود. به همین دلیل اصلا نگران نباشید. تنها برای رزرو یکی از مواردی که عنوان کردیم، اپلیکیشن چمدونم را نصب کنید و با یک بررسی ساده در اپ، تمامی موارد موجود را بسنجید. سپس با خیال راحت یکی از اقامتگاه‌ها، سوئیت‌ها و یا آپارتمان لوکس در قشم را رزرو کنید واط سفرتان نهایت لذت را ببرید. تیم پشتیبانی چمدونم از ابتدا تا انتهای اقامت همراه شما هستند پس با خیال راحت مراحل رزرو را طی کنید و سفر خاطره انگیزی برای خود و عزیزانتان به ثبت برسانید.