در سفر به کیش و بازدید از دیدنیهای کیش به هر آنچه که نیاز داشته باشید، دسترسی پیدا خواهید کرد. از جاذبه‌های تاریخی گرفته تا جاذبه‌های تفریحی و گردشگری که یکی از دیگری جذاب‌تر و سرگرم کننده‌تر هستند. جزیره کیش فوق‌العاده مدرن است و بهترین سواحل را برای ریلکسی مسافران تور کیش در آغوش دارد. می‌توان گفت سفر به کیش یکی از بهترین گزینه‌ها برای جایگزین کردن سفرهای خارجی شناخته می‌شود. تور کیش هم در همه جا به وفور یافت می‌شود و به همین دلیل دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارد.
مسافران تور کیش همیشه با رضایت از سفرشان بازگو می‌کنند. ما هم در این مقاله چمدونم تصمیم داریم شما را با جاذبه‌های دیدنی و گردشگری این جزیره خفته در میان آب‌های خلیج فارس بیشتر آشنا کنیم. پس چه با شرکت در تور کیش چه با خرید بلیط کیش و یا رزرو هتل کیش، چمدانتان را ببندید و با خواندن این مطلب ما، جزیره را نوعی تماشا کنید.

  آشنایی با جاذبه‌های کیش

 دیدنیهای کیش

شاید جزیره کیش را به عنوان یک مقصد توریستی با تفریحات آبی و مراکز خرید لوکس بشناسیم اما دیدنیهای کیش  جذابیت دارند و مسافران تور کیش را شگفت زده می‌کنند. مانند شهر باستانی حریره که در قسمت شمالی جزیره قرار دارد و نام آن در لیست آثار ملی ایران نیز به ثبت رسیده است. تاریخچه شهر باستانی حریره به قرن ۵ تا ۱۰ هجری قمری باز می‌گردد و گفته می‌شود که این شهربه مدت ۶ قرن در اوج شکوفایی و رونق قرار داشته است. با توجه به کاوش‌های صورت گرفته در شهر باستانی حریره می‌توان به بخش‌هایی چون مجموعه ساحلی، خانه اعیانی، حمام، مسجد و قنات‌های قدیمی آن اشاره کرد. همچنین در چند قدمی شهر حریره درخت آرزوها قرار دارد. می‌توانید زیر چتری از ریشه‌های درخت آرزوهای کیش بروید و آرزو کنید. این درخت با عمر ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال، کهنسال‌ترین درخت جزیره شناخته می‌شود.

شهر باستانی حریره

شهر زیرزمینی کاریز در عمق ۱۶ متری از دل زمین کنده شده و نظر مسافران تور کیش را به سمت خود جلب کرده است. کارشناسان عمر سنگواره‌هایی که در سقف و دیوار این شهر زیرزمینی وجود دارند را ۲۷۰ تا ۵۷۰ میلیون سال تخمین زده‌اند. بازدید از شهر زیر زمینی کاریز که در دل تنها جزیره مرجانی دنیا قرار دارد و همچنین تنها بنایی که سقف آن پوشیده از صدف و مرجان است، قطعا هر مسافری را شگفت زده خواهد کرد.  این شهر در لیست آثار جهانی یونسکو نیز قرار گرفته و با داستان‌های شنیدنی‌اش آماده است تا از گردشگران تور کیش میزبانی کند.

شهر زسرزمینی کاریز

در سفر به کیش بازدید از کشتی یونانی را فراموش نکنید. اصلا مهم‌ترین نماد این جزیره مرجانی همین کشتی یونانی کیش است که می‌تواند یکی از زیباترین تصویرها را در ذهن شما نقش ببندد. از زیباترین تصویرهای جزیره کیش، تصویر کشتی یونانی در غروب است که می‌تواند نفستان را در سینه حبس کند. ترکیب سیاهی کشتی که توسط غروب خورشید به آتش کشیده شده در کنار سرخ شدن آب‌های نیلگون خلیج فارس چنان تصاویر رویایی را خلق می‌کند که هیچ گردشگر و مسافر تور کیش از آن نمی‌گذرد.
کشتی یونانی از مهم‌ترین دیدنیهای کیش است که در سال ۱۳۴۵ در نزدیکی روستای باغو به گل نشسته و امروزه آب‌های نیلگون خلیج فارس کمرش را شکسته‌ و خم کرده‌اند. کاش به این میراث گرانقدر که نماد جزیره کیش است بیشتر رسیدگی شود.

کشتی یونانی کیش

ساحل‌های تفریحی کیش بهترین مکان برای به تماشا نشستن غروب، بازی کردن بچه‌ها و همینطور پیاده‌روی بزرگسالان هستند. در سفر به کیش قطعا با استقبال مسافران و محلی‌ها از این سواحل روبرو خواهید شد. ساحل‌هایی سرشار از آرامش که امروزه به یکی از جاهای پرطرفدار کیش تبدیل شده و از مسفران و کیشوندان میزبانی می‌کنند. پارک ساحلی میرمهنا، پارک ساحلی مرجان و پارک ساحلی مرد ماهیگیر از جمله پارک‌های ساحلی کیش هستند و مسافران  را جذب می‌کنند. پارک ساحلی میرمهنا بزرگترین پارک تفریحی جزیره کیش است و نزدیک محله عرب‌ها قرار دارد. علاوه‌بر لذت قدم زدن در امتداد خلیج فارس، دیدن لاک پشت‌ها که در ساحل این طرف و آن طرف می‌روند هم دل شما را خواهد برد.
در پارک ساحلی مرجان نیز امکان دوچرخه سواری و تفریح‌های آبی برای مسافران تور کیش فراهم است. شما هر ورزشی که دوست داشته باشید را در ساحل مرجان کیش می‌توانید امتحان کنید. از لذت پرواز در هوا با چتر پاراسل گرفته تا جت اسکی، بنانا و شاتل سواری، غواصی و …
در پارک ساحلی مرد ماهیگیر که نماد پارک یک مجسمه ۱۲ متری از یک مرد ماهیگیر است، می‌توانید تصاویری از طبیعت ناب جزیره کیش را میهمان چشمان خود کنید. این پارک بهترین و زیباترین ساحل را دارد و برای شن بازی کودکان یکی از بهترین انتخاب‌ها در جزیره شناخته می‌شود.

دیدنیهای کیش

آکواریوم کیش شما را به آغوش دریا می‌فرستد و از مهم‌ترین دیدنیهای کیش شناخته می‌شود. قطعا می‌دانید که نام جزیره کیش با آب‌های زلال و کریستالی و دنیایی از رنگ که در زیر آب پنهان دارد گره خورده است! به همین دلیل دیدن آکواریوم کیش که ۷۰ نوع ماهی را در بر دارد می‌تواند این تصویر ذهنی شما را به حقیقت برساند. در این آکواریوم کیش علاوه بر ماهی، انواع خزندگان ایران و جهان، پرندگان کمیاب، پستانداران و حیوانات تاکسیدرمی شده هم برای نمایش وجود دارد.

آکواریوم کیش

 غواصی یکی از بهترین تفریحات جزیره کیش است و در سفر به کیش به مسافران پیشنهاد می‌شود. در ساحل‌های مرجانی جزیره، مرجان‌ها آب خلیج فارس را به قدری فیلتر می‌کنند که شما می‌توانید دنیای زیر آب را به وضوح ببینید و لمس کنید. چه چیزی دیدنی‌تر از دنیای زیر آب که ماجراجویان تور کیش را جذب می‌کند. شنا با ماهی‌های رنگارنگ، مرجان‌های رنگی و دیدن دنیای زیر آب قطعا برای همیشه در ذهن شما ماندگار می‌ماند.

غواصی

با چتر پاراسل کیش میان آسمان و دریا غلط بخورید و لذت ببرید. پاراسل یکی از ورزش‌های هیجان‌انگیز در جزیره کیش است و بسیار هم طرفدار دارد. برای داشتن چنین تجربه‌ی لذت بخشی باید بدانید زمانیکه سوار چتر شدید، این چتر با سرعت زیاد توسط قایق کشیده شده و شما را به آغوش آسمان آبی جزیره می‌فرستد.
فلای بورد کیش هم به دوستداران ارتفاع پیشنهاد می‌شود. اگر ترس از ارتفاع نداشته باشید قطعا عاشق فلای بورد خواهید شد. پس در سفر به کیش این تفریح هیجان‌انگیز که با هیجان ترکیب می‌شود را تجربه کنید. در فلای بورد کیش شما روی پایه‌ای قرار می‌گیرید که به جت اسکی متصل است و در هوا نگه داشته می‌شوید. فشار آب که شما را در هوا نگه می‌دارد از هیجان‌انگیز ترین تفریحات دریایی بوده و شما را به وجد می‌آورد.

فلای بورد

اقامت در کیش

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سفر به کیش داشتن یک اقامتگاه مناسب و امن برای اقامت مسافران تور کیش است. چمدونم با داشتن انواع اقامتگاه‌های مناسب و از همه مهم‌تر مقرون به صرفه، مشکل اقامت را برای مسافران این جزیره مرجانی برطرف کرده و سفر را خاطرانگیز می‌سازد. کافیست برای بررسی انواع اقامتگاه در کیش، اپلیکیشن چمدونم را بر روی تلفن همراه خود نصب کنید. سپس به راحتی چند کلیک می‌توانید یکی از بهترین اقامتگاه‌های کیش را رزرو کنید. همچنین می‌توانید جهت رزرو اقامتگاه، از تیم پشتیبانی چمدونم کمک بگیرید.