ایران چهار فصل دارد که هر کدام از فصل‌های آن به نوبه خود جذاب و دیدنی هستند. اغلب گردشگران، فصل‌های بهار و تابستان را برای سفر انتخاب می‌کنند اما هستند عاشقانی که پاییز محبوب‌ترین فصل سفرشان بوده و معمولا در این سه ماه به گردش در شهرهای مختلف ایران می‌پردازند. به نوعی می‌توان گفت سفر پاییزی در ایران جذاب‌تر از سفر در دیگر فصل‌هاست. به همین دلیل ما در این مقاله چمدونم تصمیم گرفتیم چند شهر مناسب برای سفرهای پاییزی را معرفی کنیم. شاید شهرهای شمالی ایران همیشه مسافر داشته باشند اما هستند شهرهایی که بسیار جذاب هستند و به نسبت شهرهای دیگر کمتر شناخته شدند.
پاییز نه تنها فصل رویایی برای سفر است بلکه در این زمان هیچ خبری از ترافیک‌های سنگین و طاقت فرسا نیست و جاده‌ها به نسبت زمان‌های دیگر کم تردد می‌شود. از طرفی دیگر در فصل زیبای پاییز هتل و اقامتگاه‌ها تخفیف داشته و به مراتب ارزان‌تر از فصل‌های دیگر سال می‌شوند. برای رزرو اقامتگاه‌های مناسب فصل پاییز می‌توانید اپلیکیشن چمدونم را روی گوشی همراه خود نصب کرده و به راحتی چند کلیک، اقامتگاه مورد نظرتان را رزرو کنید. همچنین برای رزرو می‌توانید از تیم پشتیبانی چمدونم کمک بگیرید.

جزیره هرمز

سفر پاییزی در ایران

اگر عاشق پاییز هستید و به سفر کردن هم علاقه دارید، این بلاگ ما را تا انتها مطالعه کنید. چراکه تصمیم داریم بهترین نواحی ایران که مناسب برای فصل پاییز هستند را معرفی کنیم. ایرانگردی در پاییز قطعا لذتی دارد توصیف نشدنی پس این چند روز باقیمانده از پاییز زیبا را از دست ندهید و در کنار لذت بردن از سفر و اقامت، نظاره‌گر چهره طبیعت در پاییز باشید. چهره پاییزی طبیعت در کنار آرامش و سکوت آن، بهانه‌ای برای ماجراجویان، طبیعت گردان و عکاسان است پس این زیبایی‌ها را از خودتان دریغ نکنید.
شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که در پاییز به کجا سفر کنیم ؟
این سوالی است که بسیاری از ایرانگردها و علاقه‌مندان به سفر در این فصل رویایی با آن مواجه می‌شوند. در فصل پاییز که عروس فصل‌هاست سفرهای رویایی را با هزینه‌های مقرون به صرفه‌تر تجربه کنید.

نایبند ، ماسوله‌ای در دل کویر طبس

جهانگرد و یا ایرانگردی نیست که زیبایی‌های نایبند، این روستای تاریخی و دیدنی را ستایش نکند. نایبند این شهر زیبا و دیدنی در جنوب شرقی طبس که در دامنه کوهستان واقع شده و  چون بر دشت‌ها مشرف است چشم‌اندازی رویایی خلق کرده و علاقه‌مندان را به سمت خود جذب می‌کند. این شهر یکی از زیباترین شهرهای ایران در فصل پاییز است و علاقه‌مندان خاص خودش را هم جذب میکند. اگر به دنبال مقصدی متفاوت هستید و ترکیب رنگ‌های پاییز با خانه‌های خشت و گل را دوست دارید، حتما در این فصل رویایی به نایبند سفر کنید.

نایبند طبس

کویر گردی در پاییز

یکی از زیباترین مقاصد سفر پاییزی در ایران، بازدید و گردش در کویرهای ایران است و ماجراجویان بسیاری را سمت خود جذب می‌کند. پس اگر از آن دسته دوستانی هستید که تا به حال از کویر دیدن نکردند پاییز امسال را از دست ندهید. کویرهای ایران هر کدام جذابیت خاص خود را داشته و مسخ کننده هستند.
پس با یک برنامه‌ریزی ساده یکی از کویرهای ایران را برای گردش انتخاب کنید. لذت قدم زدن روی رمل‌های شکلاتی روان و چیدن ستاره‌های آسمان در شب که زمانیکه روی رمل‌ها دراز می‌کشید به قدری نزدیک شما می‌شوند که می‌توانند دانه دانه آن ها را از آسمان بچینید و روی موهایتان بگذارید. برای مثال کویر مصر می‌تواند این لذت توصیف نشدنی را به شما هدیه کند. در فصل زیبای پاییز، سفر به یکی از کویرهای ایران را تجربه کنید و مدتها مسخ زیبایی‌هایش شوید.

کویر مرنجاب

سفر پاییزی در ایران

شمال ایران شهرهایی دارد که برخی از آنها در فصل پاییز دل‌انگیزتر شده و ماجراجویان را جذب می‌کنند. مانند اولسبلنگاه که در مسیر خلخال و در ارتفاعات ماسال جا خوش کرده تا از مسافران خوش ذوقش میزبانی کند. اگر در پاییز تصمیم به سفر دو نفره دارید، قطعا اولسبلنگاه مقصد رویایی شماست. با اقامت در یکی از کلبه‌های این منطقه به هیچ چیز دیگری نمی‌توانید فکر کنید. دیگر زمان و استفاده از گوشی و اینترنت برای شما مفهومی ندارد و تنها در همان حال وقت می‌گذرانید. در خنکای پاییز با داشتن چشم‌اندازی رنگارنگ از درختان جلوی درب کلبه، زمانیکه داخل کلبه شما گرم و نرم باشد، چه چیز دیگری در همین لحظه می‌تواند فکر شما را به خودش مشغول کند؟!
اولسبلنگاه همانند یک تابلوی نقاشی، روح شما را نوازش می‌کند پس برای این فصل زرد و نارنجی، یک کلبه چوبی رزرو کنید.

اولسبلنگاه ایران

سفر پاییزی در ایران ، سفر به جنگل ابر سمنان

جنگل ابر شاهرود، یکی از اصلی‌ترین مقاصد سفر پاییزی بوده و مسافران بسیاری را جذب می‌کند. همچنین استان سمنان با داشتن کویر و جنگل به یکی از پر توریست‌ترین‌ها استان‌ها تبدیل شده و در تمام فصول سال از مسافران میزبانی می‌کند. اما حال و هوای برخی نقاط سمنان در پاییز عجیب دلنشین است. پاییز جنگل ابر تصاویری را در ذهن شما ثبت می‌کند که در ذهنتان برای همیشه ماندگار می‌ماند.
جنگل ابر شاهرود از جاهای دیدنی سمنان است و با داشتن گونه‌های مختلف جانوری و گیاهی، همیشه خاطره‌انگیزترین مناظر را در اختیار عکاسان و مسافران می‌گذارد. در این جنگل ابرها کیان رنگ پاییزی درختان می‌رقصند و به همین دلیل فضا را مناسب سفر پاییزی در ایران می‌کنند.

میبد یزد

میبد یکی از زیباترین شهرهای استان یزد است و به دلیل حفظ بافت قدیمی، از دیدنی‌ترین شهرهای ایران هم نشاخته می‌شود. میبد یزد حال و هوای عجیبی در پاییز دارد. شهری با خانه‌های کاهگلی که با داشتن هوای عالی این دیار را مناسب سفرهای پاییزی می‌کند. بازدید از جاذبه‌های تاریخی، قدم زدن میان خانه‌ها و لذت استشمام هوای ناب پاییزی سفر شما به میبد را برای همیشه ثبت می‌کند.

سفر پاییزی در ایران ، میبد یزد

جزایر هنگام و هرمز

سفر پاییزی در ایران تنها به شهرهای آن محدود نشده و جزایر بکر آن را هم در بر می‌گیرد. گافیست برای سفر به هنگام و هرمز، کمی ماجراجو باشید. آن زمان تصاویری به نسبت فراموش نشدنی تر از قشم یا کیش را مشاهده خواهید کرد. این دو جزیره از بهترین انتخاب‌ها در مقاصد سفرهای پاییزی هستند.