در نزدیکی پایتخت، روستایی معروف به زادگاه پروانه‌ها قرار دارد. روستایی مملو از پروانه که باید برای رسیدن به آن و بازدید از رنگ بالشان از میان ابرها گذر کنید. روستایی زیبا به نام سیواندره یا سیبان‌دره که برای دسترسی به آن باید ۱۶ کیلومتر از پایتخت به سمت شمال شرق حرکت کنید. زمانیکه به بالای کوه رسیدید و ابرها را لمس کردید در راه رسیدن به دره پروانه‌ها قرار بگیرید. راهی پیچ درپیچ پراز چشمه‌ها و پروانه‌های رقصان که در همان ابتدای مسیر به استقبال شما آمده و ورودتان را خیرمقدم می‌گویند. از حاشیه روستای سیبان‌دره نگوییم که پر از درختان فندق، آلو، توت و گردو قد آنجا را احاطه کرده‌اند. وجود همین توت‌ها هم رقص پروانه‌ها را تشدید می‌کند. پروانه‌هایی که حاشیه سیبان‌دره زندگی کرده و فارغ از روستاییان زندگی می‌کنند.

زمانی بهشت پروانه‌ها را حس می‌کنید که پا میان چمنزارها بذارید و با پرواز آنها اطرافتان را رنگی و زیبا ببینید. سیبان‌دره با داشتن آب و هوایی خنک و مطلوب در فصل تابستان، مقصد سفرها یا تورهای یکروزه دره پروانه‌ها می‌شود. همچنین افراد زیادی برای دیدن زیبایی‌ها و لذت بردن از بکری روستا، از منطقه دیدن می‌کنند.

سیبان‌دره کجاست؟

روستای سیواندره در جنوب طالقان و میان رشته‌کوه‌های البرز قرار گرفته است. شما می‌توانید با شرکت در تورهای یکروزه سیبان دره یا شخصی قدم به این روستا و باغ‌های زیبای آن بگذارید. از هوای مطلوب و خنک آن خصوصا در فصل تابستان که به ایده‌ال‌ترین حالت می‌رسد نیز لذت ببرید. خانه‌های خشتی روستا با قدمت بالای صدسال هنوز محل سکونت اهالی و ساکنان سیواندره هستند.
سیبان‌دره در استان البرز، شهر ساوجبلاغ و دهستان برغان قرار دارد. پس برای لذت بردن از زیبایی‌ها و رقص پروانه‌ها در یکی از تورهای یکروزه سیبان‌دره شرکت کنید و خاطرات زیبایی برای خود و عزیزانتان بسازید.

سیبان‌دره

سیواندره در هر فصل زیبایی خاص خودش را دارد و تجربه بازدید از آن در هر فصل پیشنهاد داده می‌شود. اما سیبان‌دره در تابستان مناسب برای گردشگرانی است که تصمیم دارند تنی به خنکای آب بزنند و از هوای دلنشین منطقه لذت ببرند.
رودخانه دائمی هزاربند نیز در ۸ کیلومتری سیبان‌دره واقع واقع شده و باعث سیراب شدن باغ‌های منطقه می‌شود. رودخانه هزاربند جذابیت و زیبایی سیبان‌دره را افزایش داده و آب و هوای منطقه را لطیف‌تر کرده است.
برای شرکت در تورهای یکروزه دره پروانه‌ها از تیم چمدونم راهنمایی بگیرید.