دریاچه‌های ایران زیبا هستند و سالانه از میهمانان زیادی میزبانی می‌کنند. یکی از این زیبایی‌ها در فاصله ۸ کیلومتری شهر نور جاخوش کرده است و دلربایی می‌کند. دریاچه سد الیمالات در استان زیبای مازندران که به دلیل ناشناخته ماندن همچنان بکر مانده و زیبایی دستنخورده‌ای نسبت به سایر دریاچه‌ها دارد. پهنای آب که روی زمین باز شده با آن آرامش خاص، سرسبزی جنگل، شکوه آسمان آبی و سکوت، همگی جذابیت‌های الیمالات هستند و طبیعت دوستان زیادی را درگیر می‌کنند. دریاچه الیمالات به دلیل قرارگرفتن میان جنگل شبیه به مناطق استوایی شده و همان حال و هوا را برایتان تداعی می‌کند. مسیر رسیدن به دریاچه هم فوق‌العاده زیباست. گذر از مسیر جنگلی کشپل با آن درختان سربه فلک کشیده و چشم‌اندازهای بی‌نظیر که به تنهایی دلتان را می‌برد و تا رسیدن به دریاچه الیمالات همراهیتان می‌کند.

فاصله تهران تا دریاچه الیمالات

طبیعت اطراف دریاچه الیمالات نور با آن درختانی که تا نزدیکی ساحل رشد کردند و باعث بوجود آمدن چشم‌انداز رویایی شدند در کمتر دریاچه ایرانی قابل مشاهده است البته امروزه به دلیل شناخته شدن این دریاچه، در زمان‌های خاص ممکن است با سیل جمعیت مواجه شوید چرا که فاصله تهران تا دریاچه الیمالات تنها ۲۷۰ کیلومتر است و از شهر تهران مسافران و گردشگران زیادی برای بازدید از این زیبایی به مازندران و شهرستان نور سفر می‌کنند. سوئیت دریاچه الیمالات نیز کار را برای آن دسته از دوستانی که تصمیم دارند یک شب اقامت داشته باشند راحت کرده است  به این صورت که می‌توانند روز بعد را به ماهیگیری از دریاچه اختصاص دهند. همچنین وجود قایق‌های پدالی کرایه‌ای، لذت لمس دریاچه را برای علاقه‌مندانش فراهم کرده است.
شما برای سفر به این منطقه می‌توانید روی تمام فصل‌ها حساب باز کنید چرا که این دریاچه در تمام فصول جذابیت خاص خودش را دارد و زیبایی‌هایش را به گونه‌های متفاوت نشان می‌دهد. با این وجود ما فصل پاییز را یکی از زیباترین فصل‌ها برای بازدید از دریاچه الیمالات می‌دانیم. الیمالات در پاییز جادویی دارد که توصیف نمی‌شود. در فصل زیبای پاییز است که مه روی سطح آب می‌نشیند و صورتتان را نوازش می‌کند. این یکی از اتفاقاتی است که در این دریاچه به ندرت رخ می‌دهد.