رامسر عروس شهرهای استان مازندران است و به دلیل داشتن اقامتگاه‌ها و رستوران‌های فراوان، از مقصدهای جذاب داخلی شاخته می‌شود. رامسر، با داشتن چشم‌اندازهای طبیعی و مسحور کننده بسیار شهرت داشته و محبوبیت بسیاری کسب کرده است و اینگونه در تمام فصل‌های سال از میهمانان و گردشگرانش فراوانی میزبانی می‌کند.

شهر رامسر از سرسبزترین شهرهای شمال ایران است و از لحاظ جغرافیایی از شرق به تنکابن، غرب به رودسر، جنوب به کوه‌های البرز و شمال به دریای خزر محدود می‌شود. می‌توان گفت این شهر هم ساحل و دریای زیبای خزر را دارد، هم کوه و جنگل‌های مازندران را. شهری پر از جاذبه‌های طبیعی و بکر که هر گردشگر و مسافری را به سمت خودش جذب می‌کند پس اگر قصد سفر یا تصمیم به شرکت در تور رامسر را دارید، کافیست راهنمای سفر به رامسر چمدونم را تا انتها مطالعه کرده و با آشنایی بیشتر پا به آن بگذارید.

مازندران

چطور به رامسر سفر کنیم؟

این شهر سلطنتی ایران فرودگاه دارد به همین منظور شما می‌توانید با استفاده از خطوط هواپیمایی ایران ایر  در کوتاه‌ترین زمان خودتان را به شهر رامسر برسانید. همچنین اتوبوس‌های مسافربری موجود در پایانه‌ها، روزانه و در ساعت‌های گوناگون به مقصد ترمینال رامسر حرکت می‌کنند.
پیشنهاد چمدونم به شما استفاده از خودروی شخصی و گذراندن مسیر زیبای کرج چالوس است. شما با گذشت از عباس‌آباد و تنکابن، می‌توانید به رامسر برسید و از سفرتان نهایت لذت را ببرید.

جاهای دیدنی رامسر

رامسر آخرین شهر مازندران و چسبیده به استان سبز گیلان است و به همین دلیل بسیاری از افراد آن را به نام رامسر گیلان می‌دانند که خب اشتباه است. رامسر در استان مازندران، شهری پر از جاذبه‌های دیدنی و تفریحی است به همین دلیل می‌تواند چند روزی مسافرانش را سرگرم کند. زیبایی‌ها در این شهر تمامی ندارد از چاذبه‌های بکر طبیعی گرفته تا تاریخی که هر کدام جذابیت خودشان را نزد گردشگران دارند. شهر رامسر به دلیل  قرارگیری در حاشیه جنگلی کوه‌های البرز و دریای خزر، چشم‌اندازهای منحصربه‌فردی دارد که تنها در  همین  شهر دیده می‌شود. الحق که عروس شهرهای ایران برازنده رامسر است چراکه وجود ییلاق‌های بکر و باغ‌های مرکبات همچنین مزارع چای، شالیزارها، آبشارها، چشمه‌ها، دریاچه‌ها و سواحل رویایی و  خیره کننده، دست در دست یکدیگر داده و لقب عروس شهرهای ایران را در اختیار رامسر قرار داده‌اند.

رامسر

در ابتدا سراغ  تله‌کابین رامسر، از جذاب‌ترین جاذبه‌های تفریحی شهر که تمام زیبایی‌های طبیعی رامسر را زیر پاهای شما به نمایش می‌گذارد می‌رویم. تله‌کابین رامسر  با طولی بالغ بر ۲ کیلومتر و ۴۰ کابین، از کنار دریای خزر شروع شده و تا بالای کوه‌های جنگلی امتداد دارد. همچنین باید بگوییم که تله‌کابین رامسر بزرگ‌ترین تله‌کابین در ایران است و جاذبه‌های طبیعی چون دریا و جنگل را به هم متصل می‌کند. شما با تله‌کابین به ارتفاعات بام سبز دسترسی خواهید داشت که در آنجا زیپ‌لاین، رستوران، کافی‌شاپ، بام رامسر و همچنین خدمات اقامتی در انتظارتان هستند.

در بخش اول تله‌کابین که کنار ساحل است نیز امکانات رفاهی تفریحی چون ایستگاه تله‌کابین، شهربازی، پینت‌بال، کارتینگ، کلوپ دریایی، رستوران، باگی، اسکی روی آب، قایق سواری، مراکز تجاری و … آماده پذیرایی و میزبانی از شما مسافران و گردشگران است. تله‌کابین رامسر جاذبه‌های تفریحی و طبیعی شهر را یکباره در اختیار شما قرار می‌دهد پس از سفرتان نهایت لذت را ببرید.

مازندران

منطقه ییلاقی گرسماسر از شاهکارهای خلقت است و از زیباترین مناطق رامسر شناخته می‌شود. گرمساسر در تابستان که همه‌جا گرم است هوایی خنک و گاها سرد دارد. دشت‌های زیبا، کوه‌های بلند، چشمه‌های خنک و هوایی رویایی، روستای گرسماسر را از دیگر روستاها متمایز کرده و روز به روز بر شهرت آن افزوده است. فاصله رامسر تا گرسماسر نیز تنها ۴۰ کیلومتر است. همچنین اجاره ویلا در روستای گرسماسر باعث شده است تا گردشگران و طبیعت دوستان بسیاری  در این روستای ییلاقی، اقامتی چند روزه داشته باشند.
برای دسترسی به ییلاق گرسماسر از جاده تنکابن به رامسر وارد جاده هریس شوید و حدود ۲ ساعت به مسیر ادامه دهید. زیبایی و بکر بودن جنگل دالخانی نیز شما را بدرقه خواهد کرد.

رامسر

از دیگر جاهای دیدنی رامسر می‌توانیم به روستای جواهرده اشاره کنیم. روستایی که اگر قصد سفر در تابستان را دارید، حتما باید از آن بازدید کنید. روستای جواهرده که همانند نامش چون جواهر در دل طبیعت مازندران می‌درخشد سالانه از گردشگران و طبیعت دوستان بسیاری میزبانی می‌کند. جواهرده رامسر به دلیل داشتن طبیعت بکر، چشم‌اندازهای رویایی، آب و هوای دلنشین و مردمان میهمان‌نواز، همیشه زبانزد مسافران تور رامسر قرار گرفته است. در روستای جواهرده خبری از هوای گرم و شرجی نیست و در عوض کوه‌های سربه فلک کشیده، جنگل‌ها و آبشارها، آب و هوایی خنک و دلنشین را هدیه مسافرانشان می‌کنند.

جواهرده  را می‌توان جذاب‌ترین منطقه گردشگری و شاهکار خلقت معرفی کرد که با داشتن جاذبه‌های تاریخی که در دل خود پنهان کرده است از علاقه‌مندان به تاریخ نیز دلربایی می‌کند.
گهواره و شیر سنگی، مسجد سید سعید آقا و مسجد آدینه از جمله جاذبه‌های تاریخی و دیدنی شهر هستند.

رامسر

دریاچه قو از زیباترین جاهای دیدنی رامسر است و نزدیک روستای جواهرده قرار دارد. اگر اهل طبیعت‌گردی هستید و دریاچه‌ها برایتان جذاب هستند حتما از دریاچه قو دیدن کنید. برای دسترسی به این دریاچه باید از سمت روستای جواهرده رامسر به سمت شهر حرکت کرده و در بین راه جاده فرعی خاکی که به سمت دریاچه می‌رود را ادامه دهید.
از دیدن دریاچه قو و جاذبه‌های اطراف آن لذت ببرید و قدر آنها را بدانید. لطفا تنها رد پای خودتان را در طبیعت رها کنید.

رامسر

جنگل دالخانی، زیبایی منحصربه‌فرد شهر رامسر مازندران که نزدیک روستایی هم‌نام خودش قرار گرفته است. جنگلی رویایی و نیمه کوهستانی  که با داشتن مناظر بکر و جاذبه‌های طبیعی از جاهای دیدنی رامسر شناخته شده و گردشگران و طبیعت دوستان بسیاری را سمت خود می‌کشاند. جنگل دالخانی به دلیل داشتن ارتفاع مناسب برای افرادی است که به کوهنوردی نیز علاقه دارند. مه غلیظ جنگل دالخانی، از زیبایی‌هایی است که به تنهایی جذابیت آن را افزایش داده است.
جنگل دالخانی که از سوی گردشگران به دالان بهشت شهرت یافته، درختان سربه فلک کشیده دارد و طبیعت را افسانه‌ای جلوه می‌کند. چمدونم پیشنهاد می‌کند در سفر به رامسر، چند ساعتی در جنگل دالخانی وقت بگذرانید و از دیدن طبیعت خیره کننده آن لذت ببرید.

رامسر مازندران

قطعا یکی دیگر از جاهای دیدنی شهر که بسیار دلربایی می‌کند، جنت رودبار آن است. یکی از زیباترین مناطق رامسر که دیدنی‌های خیره‌کننده‌اش زبانزد گردشگران و مسافران است و علاقه‌مندان بسیاری هم دارد. جنت رودبار  که به گل گاوزبان شهرت دارد از مناطق تماشایی شهر رامسر مازندران است و به عنوان زیباترین و محبوب‌ترین جاذبه گردشگری شهر شناخته می‌شود. در جنت رودبار بهشت پنهان ییلاق‌های زیبایی چون ییلاق اکراسر، چاک، چرته، ایزکی و جیررود وجود دارد که علاوه بر زیبایی، از آب و هوای بهشتی و دلنشین برخوردارند. آبشارهای خروشان چون آزارک، چاردر، خشکا و … نیز دست در دست یکدیگر داده و جنت رودبار را به بهشت زمین تبدیل کرده‌اند. جنگل‌های انبوه، مزارع و همچنین چشم‌اندازهای طبیعی که در مه پنهان شده‌اند، زیباترین ویژگی منطقه بوده و حسابی دل گردشگران را می‌برند.

رامسر

بلوار کازینو، موزه عاج، کاخ مرمر، قلعه مارکوه، سد میجران، غار گرگر لوکا و آبشار سیاسرت نیز از دیگر جاذبه‌های دیدنی و طبیعی این شهر هستند.
سوغات رامسر را فراموش نکنید. گل گاوزبان ، انواع سبزی ، ترشی ، مربا و میوه‌ های محلی از خوشمزه‌ های شهر هستند. قدک بافی ، محصولات حصیری نیز از صنایع دستی شهر به‌ شمار می‌ روند و حسابی طرفدار دارند.

اقامتگاه در رامسر

رامسر، این شهر زیبا و سلطنتی مازندران پر از هتل و اقامتگاه است که می‌تواند هر سلیقه‌ای را پوشش دهد. اما چمدونم تصمیم دارد مسافران شهر را به سمت اقامت در اقامتگاه‌ها سوق دهد. اقامت در اقامتگاه‌ بومگردی رامسر تجربه متفاوت را برای شما رقم خواهد زد همچنین ویلاهایی مجهز جهت اسکان شما وجود دارند که می‌توانید تجربه‌های لذت‌بخش این چنینی را هم کسب کنید. ویلا رامسر لب دریا، یکی از پرطرفدارترین‌هاست پس با خیال راحت و با مراجعه به اپلیکیشن چمدونم، ویلاها و اقامتگاه‌های رامسر را بررسی کرده و  مراحل رزرو را انجام دهید.