آبگرم استراباکو نزدیک روستای بایجان در آمل و در مقابل تونل قدیمی رضاشاهی در محلی به نام قلابن واقع شده است. این مجموعه درمانی که به نام قلابن نیز شناخته می‌شود، با داشتن ۴ چشمه در نزدیکی یکدیگر، از دل کوه‌ها می‌جوشد و پس از چند متر به رودخانه هراز می‌ریزد.
آبگرم استراباکو (چشمه قلابن) با ۳۴ درجه سانتیگراد از پای کوه می‌جوشد و پس از جمع شدن در دو استخر بزرگ، داخل رودخانه هراز می‌ریزد. ۱۶۰ سال پیش در این محل، فردی دو استخر درمانی برای بانوان و آقایان احداث می‌کند که امروزه توسط نوادگانش اداره می‌شود. در این آب معدنی ماده‌ای به نام زبیق وجود دارد که بیماری‌های عفونی  به ویژه عفونت‌های پوستی را شفا می‌دهد. همچنین به دلیل برخورداری از جیوه کمکم به شفافیت پوستی می‌شود و بر طراوت و شادابی پوست تاثیر دارد.

آدرس آبگرم استراباکو

برای رسیدن به این آبگرم باید به آمل مازندران و روستای بایجان بروید. مسیر دسترسی به آن گذر از پل قدیمی بر روی آب خروشان هراز است. سپس به ۵ دقیقه پیاده‌روی در مسیری مالرو زیر صخره‌ها نیاز خواهید داشت که در این مسیر هم سمفونی دلچسب پرندگان همراه با صدای رود شما را همراهی خواهند کرد.
مسیری دیگر: با گذر از جاده هراز و بعد از گذراندن ۲ کیلومتر بعد از تونل وانا، در سمت چپ جاده، مسیری خاکی وجود دارد که سردر آن تابلوی مجتمع آب درمانی استراباکو (قلابن) نصب شده است. از این مسیر می‌توانید به راحتی از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.