الیمستان بهشتی در ۲۰ کیلومتری جاده هراز از آمل که به دلیل داشتن گیاهان الیما که تنها در فصل اردیبهشت در این منطقه رشد می‌کند به الیمستان شهرت پیدا کرده است. الیمستان از مناطق زیبا و توریستی ایران است که سالانه تورهای زیادی برای تفریح و سفر به آنجا مراجعه می‌کنند. طبیعت بکر و زیبای جنگل و مراتع سبز آن توصیف نشدنی هستند به گونه‌ای که عکاسان داخلی و خارجی بسیاری برای عکاسی چند روزی اقامت در جنگل الیمستان را تجربه می‌کنند. آب آشامیدنی در جنگل از چشمه تامین می‌شود و لبنیات و عسل، محصولاتی هستند که به عنوان سوغات در الیسمتان به فروش می‌رسند. اگر تصمیم داشتید چند روزی در همین نزدیکی‌ها استراحت کنید با اجاره ویلا در جنگل الیمستان تجربه‌ای منحصربه‌فرد و آرامی را کسب کنید.
جدا از جنگل الیمستان جاذبه عجیبی وجود دارد بسیار جالب و دیدنی به نام پای نقش رستم، که کوهنوردان بسیاری برای بازدید از آن راهی قله الیمستان می‌شوند. به گونه‌ای که با نزدیک شدن به قله جای دو شهاب سنگ بزرگ مشاهده می‌شود که حفره‌هایی به عمق ۱۰ متر ایجاد کرده‌اند. حفره‌هایی که بومیان هم داستان جالبی برای آن دارند؛ آنها معتقدند که گودال‌ها جای زانوان رستم است زمانیکه در این منطقه زانو زده و از آب دریا نوشیده.
دورنمای بی‌نظیر قله دماوند، مناظر زیبای جنگلی با دشت‌ها دست در دست یکدیگر داده و این منطقه را به مکانی خیره کننده و جذاب تبدیل کرده است. پس با همراهی تور جنگل الیمستان از این منطقه بازدید کنید و نهایت لذت را ببرید.

جنگل الیمستان آب و هوا

آب و هوا در جنگل الیمستان بسیار متفاوت است به همین دلیل زمان سفرتان را بادقت مشخص کنید و هرآنچه که نیاز دارید همراه بردارید. برای مثال اواسط بهار و اوایل پاییز بهترین زمان برای رفتن به جنگل الیمستان است ولی مناظر سپید رنگ زمستانی منطقه نیز می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد و از هر ماجراجویی دل ببرد. دقت کنید که تمام اصول اینگونه سفرها حتما رعایت شود تا خطری تهدیدتان نکند. غذای کافی، لباس مناسب، جعبه کمک‌های اولیه، چراغ قوه و البته کمک از بومیان منطقه را تحت هیچ شرایط فراموش نکنید. در شرایط مه‌گرفتگی امکان گم شدن در جنگل الیمستان نیز بسیار زیاد است و در آخر اینکه خواهشمندیم به طبیعت آسیب نزنید و تنها رد پایتان را در آن باقی بگذارید.