همیشه بازدید و اتراق کنار جاذبه‌های طبیعی که  دسترسی راحتی ندارند و برای لمس کردنشان، ماجراجوها را به چالش می‌کشند  جذاب بوده و طرفداران زیادی هم دارد. برای مثال همین دریاچه دو خواهران آمل که پنهان از نور خورشید در گوشه‌ای جا خوش کرده است و مخاطبان و طبیعت‌دوستان را به سمت خود فرا می‌خواند.

دریاچه دو خواهران کجاست

برای رسیدن به این دریاچه باید از جاده هراز به سمت آمل حرکت کنید و بعد از گذراندن دو سوم از جاده، به دوراهی پنجاب برسید.  سپس از چند آبادی به نام‌های پنجاب، سوا، شیخ محله، کلری و دیوران عبور کرده و به آبادی بزرگ نمارستاق که کنار رودخانه خروشانی که از کوه‌های ناظر و شکر سرچشمه می‌گیرد خواهید رسید. از پل روی رودخانه عبور کنید و در مسیر پاکوب قرار بگیرید و به سمت غرب به مسیر خود ادامه دهید. پس از یک ساعت پیاده‌روی به دشتی وسیع به نام دریوک خواهید رسید. دشت را رد کرده و وارد دره کوچکی در پای قلل لهرا شوید.
مسیر را با آن پیچ و خم‌ها  بر گردنه لهراکه نزدیک به ۳ ساعت کوهپیمایی نیاز دارد ادامه دهید. سپس مقابل چشمانتان منظره‌ای باشکوه از صخره دوخواهرون و چپکرو ظاهر می‌شود. باید ادامه دهید و از گردنه به سمت پایین سرازیر شوید و خودتان را به کف دره برسانید. اینجاست که هوای دلنشین شما را مست می‌کند. اگر خسته‌اید کمپ کنید و برای روز بعد به مسیر ادامه دهید در غیر این‌صورت حدود یک ساعتی زمان نیاز دارید تا به سمت غرب مسیر را ادامه دهید. زمانیکه درست مقابل قله‌های دوخواهرون قرار گرفتید رو به جنوب و به سوی قله از تپه‌های ماهور حرکت کنید. بعد از کوهنوردی است که به دریاچه زیبای آن با رنگ فیروزه‌ای می‌رسید. دریاچه‌ای آرام در ارتفاع ۳۸۸۰ متری که از نور خورشید هم پنهان شده و علاقه‌مندانش را در آغوش می‌گیرد. آب دریاچه از ذوب شدن برف‌هایی است که از بالای کوه به سمت پایین سرازیر می‌شوند. آبی بسیار سرد که عمق چندانی هم ندارد. با دیدن فضا و برکه‌ی دیگری که در نزدیکی دریاچه قرار دارد حال دلتان خوب می‌شود و آن زمان است که بعد از عکاسی و استراحت، باید برای اتراق کردن محل اردو در کنار رودخانه سه‌سنگ را پیش بگیرید.
بهترین زمان برای سفر و بازدید از دریاچه دو خواهران آمل، خرداد ماه است چراکه در این ماه هوا رو به گرمی است و سردی منطقه ناراحتتان نمی‌کند.