نقله‌ بر روی کوهپایه‌های سرسبز و خوش آب و هوای استان سبز گیلان واقع شده و چشم‌انداز بی‌نظیری دارد. جنگل نقله‌ بر انبوه از سرسبزی و آرامش، که در آن ساعت‌ها می‌توانید گردش کنید و از دیدن مناظر اطراف آن نهایت لذت را ببرید. جنگلی نزدیک روستای رستم آباد در شهرستان رودبار. در ابتدای مسیر ورودی شیبی بسیار تند شما را به سمت جنگل انبوه هدایت می‌کند. گونه‌های گیاهی جنگل را درختان آزاد، ممرز، انجیلی و بوته‌هایی چون ازملک، سرفیلی و … تشکیل می‌دهند. همچنین ممکن است با قدم زدن در جنگل نقله‌بر رودبار شانس دیدن حیواناتی چون شغال، گراز و اشگول را هم داشته باشید که این موضوع خود به تنهایی می‌تواند جذابیت گردش و سفر شما را چندین برابر افزایش دهد.
چشم‌انداز زیبای رودخانه بزرگ سفیدرود در پایین دره و قله زیبای درفک روزتان را می‌سازد و منطقه را تماشایی‌تر نشان می‌دهد. برای آشنایی بیشت با دیگر جاذبه‌ها، راهنمای سفر به رودبار چمدونم را مطالعه کنید.

جنگل نقله بر رودبار

نقله بر یکی از دهستان‌های سرسبز و جنگلی شهر رودبار است که در بین دیدنی های رودبار جایگاه خاصی هم دارد. دهستان نقله بر از روستاهای کوله کش، حبیب آباد، مازیان و پیرسرا تشکیل شده است. این منطقه به دلیل نزدیکی به شهرهایی مثل تهران، کرج، قزوین و رشت، جزء مقاصد پرطرفدار برای برگزاری تورهای یک روزه محسوب شده و گردشگران زیادی برای آخر هفته خود به جنگل نقله بر سفر می‌کنند.  گردشگران و مسافران تور جنگل نقله بر رودبار، با استفاده از آب و هوای دلپذیر و طبیعت بکر و بی‌نظیر آن، کسب آرامشکرده و خاطراتی فراموش نشدنی در ذهنشان هک می‌کنند. با عبور از جاده نقله بر هر قدمی که بردارید، جلوه‌ای جدید و شاهکار طبیعی بی‌نظیری، پیش رویتان خودنمایی خواهد کرد. در مسیر جنگل نقله بر، چشم‌اندازی زیبا از شهر رستم آباد و شالیزارهای وسیع را زیر پای خود دیده و قله درفک را هم لمس می‌کنید. بهترین زمان سفر به جنگل نقله بر اوایل بهار تا اواخر پاییز است، در نیمه اول سال طبیعت سرسبز و آب و هوای مطبوع منطقه شگفت‌زده‌تان می‌کند و فصل پاییز نیز طبیعت نقله بر با ضیافتی از رنگ‌ها از شما استقبال می‌کند و هوش از سرتان می‌برد. دیدنی های رودبار هر کدام دنیای منحصر به فرد دارد و طبیعت بکرش هر گردشگر و ماجراجویی را جذب می‌کند. از دیگر مناطق دیدنی شهر  می‌توان به منطقه عمارلو رودبار، روستای استخرگاه و روستای حلیمه جان اشاره کرد که ترکیبی منحصر به فرد از کوه، جنگل، دشت و دریاچه را به شما هدیه می‌کنند.