پارک شهر رشت که نام اصلی آن باغ محتشم است، قدیمی‌ترین و البته اصلی‌ترین پارک رشت بوده و در دوران حکومت ناصرالدین شاه ساخته شده است. مالک و بانی اصلی ساخت این باغ زیبا به همت اکبرخان بیگلربیگی، از مالکان و ثروتمندان طراز اول ایران است و تمام کاشت نهال‌ها، خیابان و احداث عمارت کلاه‌فرنگی (عمارت تابستانی) آن تحت نظارت اکبرخان صورت گرفته است. بعد از اکبرخان باغ محتشم رشت به تنها وارث یعنی دختر مرحوم رسید. سپس در دوران پهلوی این باغ به عنوان یک پارک عمومی در اختیار استفاده عموم قرار گرفت. پارک شهر رشت در گذشته‌ وسعت زیادی داشت به گونه‌ای که اگر بدون راهنما وارد می‌شدید، قطعا گم شده و مسیر را پیدا نمی‌کردید. با گسترش شهر رشت و خیابان کشی‌هایی که صورت گرفت از وسعت این باغ زیبا نیز کاسته شد. بعد از انقلاب اسلامی نیز یک بنای استانداری و یک شهربازی احداث شد که باغ محتشم را کوچکتر کرد.

باغ محتشم رشت کجاست؟

باغ محتشم در استان گیلان، شهر رشت و بلوار حافظ آن قرار دارد. همچنین وجود تمامی امکاناتی که یه پارک ایده‌آل می‌تواند در اختیار میهمانانش قرار دهد باعث شده است تا در تمام فصل‌های سال مسافران و گردشگران زیادی در پارک گردش کرده و از عمارت زیبای داخل آن عکاسی کنند. امکانات باغ محتشم را زمین‌های ورزشی برای کودکان و نوجوانان، سرویس بهداشتی مناسب، صندلی‌های چوبی، وسایل ورزشی همگانی، فواره‌های زیبا و … تشکیل می‌دهند.
به دلیل پربارش بودن شهر رشت در فصل های سرد سال، حتما قبل از بازدید از پارک، وضعیت هوا را چک کنید. همچنین اگر قصد اقامت در شهر باران‌های نقره‌ای را داشتید حتما با تیم پشتیبانی چمدونم در ارتباط باشید و بهترین اقامتگاه‌های منطقه را با قیمت مناسب رزرو کنید. چمدونم با داشتن بهترین و تمیزترین اقامتگاه‌ها، سفر را برای شما و عزیزانتان دلنشین‌تر می‌کند. پس برای رزرو یکی از اقامتگاه‌های رشت با ما ارتباط بگیرید.