اولسبلنگاه یکی از دیدنی ترین ییلاق های ماسال گیلان که در شمال غرب این شهرستان و در ارتفاعات کوه های تالش قرار دارد. ییلاق اولسبلنگاه در زبان تالش معنای درخت ممرز بر ارتفاعات را می دهد. ییلاقی فوق العاده خیره کننده و بکر با مناظری رویایی و در ارتفاع ۱۴۸۹ متری از سطح دریا. وجود مراتع بسیار و خانه هایی که اکثرا با چوب ساخته شده اند جذابیت منطقه را افزایش داده و طبیعت گردان بسیاری را به سمت خود کشانده است.

اولسبلنگاه، روستایی بر فراز شهر ماسال در غرب استان گیلان است و مردم شهر به دلیل آب و هوای رویایی منطقه آن را برای ییلاق خود انتخاب کرده‌اند. این ییلاق رویایی که در ارتفاع ۱۴۹۰ متری از سطح دریا قرار دارد بافت قدیمی خود را حفظ کرده و با کلبه‌های چوبی و سقف‌های حلبی رنگی در میان طبیعت گیلان، از گردشگران دلبری می‌کند. اولسبلنگاه که در فاصله حدود ۲۷ کیلومتری شمال غرب شهر ماسال قرار دارد، چشم و چراغ ییلاق‌های این شهر است و جایگاه ویژه و محبوبی در میان ییلاق های اطراف ماسال دارد.

این روستای بهشتی نامش را از زبان تالشی گرفته است. اولسا و بلنگاه در زبان تالشی معنای جایگاه بلند که روی درخت ممرز می‌روید را می‌دهد.

اجاره کلبه در اولسبلنگاه

اکثر ساکنان این ییلاق از ماسال هستند که برای لذت بردن از فصل تابستان و گذراندن فصل گرما در ییلاق اولسبلنگاه زندگی می کنند. جای نگرانی نیست چون در این ییلاق اقامتگاه هایی هم فعالیت می کنند و مسافران منطقه می توانند به راحتی اقامت داشته باشند و از طبیعت بی نظیر و طراوت ییلاق اولسبلنگاه لذت ببرند. کافیست برای رزرو یکی از این خانه‌های زیبا با تیم پشتیبانی چمدونم ارتباط بگیرید. یا از طریق اپلیکیشن چمدونم، یکی از موراد دلخواه خود را رزرو کنید.

آدرس: گیلان، ماسال، ۲۵ کیلومتری شمال غرب ماسال، در ارتفاعات کوه های تالش