پلنگ دره آبشاری دیدنی در شهر شیرگاه که برای دسترسی شما را سرسبزترین و جذاب ترین مسیر طبیعی رد می کند. برای دسترسی به آبشار با یکی از زیباترین جنگل های ایران روبرو خواهید شد. اگر جنگل و آبشار را باهم می خواهید انتخاب درستی کرده اید چراکه مسیر بسیار جذاب و زیباست. وارد جاده خاکی که شدید باید بین درخت های تنومند برانید. سپس از ماشین پیاده شده و خودتان را برای پیاده روی آماده کنید. همه جا سبز و زیبا، با پوشش گیاهی متنوع. با گذر از جنگل پلنگ دره به آبشار پلنگ دره خواهید رسید.

پلنگ دره کجاست

آبشار زیبا و دیدنی پلنگ دره در شیرگاه واقع شده و یکی از زیباترین و جذاب‌ترین مسیرهای طبیعت‌گردی استان مازندران شناخته می‌شود. از شیرگاه زیبا و پاسگاه نگهبانی منابع طبیعی، تقریبا ۱۳ کیلومتر جاده خاکی در پیش رو خواهید داشت که با ماشین حدود ۱ ساعت زمان می‌برد تا به این مکان زیبا برسید. مسیر جنگلی که در ابتدای راه شما قرار می‌گیرند فوق‌العاده زیبا و رویایی هستند و چون ورود به بهشت به شما خوشامد می‌گویند. آبشار پلنگ دره در شمال شرقی شهر شیرگاه قرار دارد و یکی از زیباترین مکان‌های دیدنی شهر شیرگاه شناخته می‌شود. شاهد یک رودخانه ای زلال و زیبا با آبشار ۸ متری و ریزش آب به حوضچه سنگی خواهید بود.

چشمه‌های متعدد و رودخانه‌ای زیبا، تمیز و کم عمق، یکی دیگر از زیبایی‌های جنگل پلنگ دره جز جنگل های بکر و دست نخورده هستند. این جنگل‌ها جانور درنده و خطرناکی ندارند. به همین دلیل می‌توانید مطمئن باشید خطری جان شما و عزیزانتان را تهدید نمی‌کند. در این مسیر خاکی و جنگلی حتی می‌توانید دوچرخه سواری کنید. زیرا مسیر جنگل پلنگ دره شیب تند و نفس‌گیر ندارد. از ابتدای جاده اصلی تا خود آبشار پلنگ دره بیش از ۱۳ کیلومتر راه نیست. در هر وضعیت آب و هوایی می توان این مسیر را رفت. شما می‌توانید با هر سن و سالی (خرد سال و افراد مسن)  همسفر شده و از سفرتان لذت ببرید.

لازم به ذکر است جهت رفتن به این آبشار زیبا و حوضچه سنگی، باید یک بار از عرض رودخانه (۱۵ متری) به عمق نیم متری عبور کنید. پس دمپایی و لباس مناسب به همراه داشته باشید. جعبه کمک های اولیه و چراغ قوه، باس و کفش مناسب را در این سفر فراموش نکنید. برای آشنایی با جاذبه‌های دیدنی استان مازندران به مجله چمدونم مراجعه کنید.

آدرس: مازندارن، قائم شهر، شیرگاه